15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Erkeklerin İstediği Kadın Profili

Yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin bundan on sene öncesine oranla artık, evde oturan sessiz sakin kadınlar yerine, kariyer ve toplumda söz sahibi kadınları tercih ettikleri ortaya çıktı. Fazla kazanırken güzelliğinden de bir şey kaybetmemiş kadınlara da asla hayır demeyen erkeklerin en istemedikleri kadın profilini ise Megan Fox tarzını yaşatan kötü kadınlar oluşturmakta. Artık ilişkilerde karşılıklı dayanakların çok önemli bir yer sağlamasından dolayı erkeklerde hayat arkadaşlarını uzun süre boyunca kendilerinin yanında olacak ve ayaklarının üzerinde duracak insanlardan seçtikleri ve bu konuda sonuna kadar beraber hareket etmek istedikleri belirlendi.

Bu konunun temelinde yatan sebepler ise her geçen gün daha da ağırlaşan ekonomik sebepler oluşturmaktadır.

Erkeklere oranlandığında kadınların istediği erkek profilini ise kötü ve kadınlara fazla değer vermeyen erkeklerin oluşturması, kadınların hayat konusunda erkeklerden daha farklı bir bakış açısına sahip olmasından dolayı olduğu düşüncesinin yaygın olduğuna değinildi. Ülkemizde en fazla beğenilen erkek ise oyların yüzde on ikisini toplayan Kıvanç Tatlıtuğ oldu.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi erkeklerin kendi hayat arkadaşlarını kötü kızlardan seçmemelerine rağmen en çok arzu ettikleri model kadınların kötü kız karakterine uygun olan ünlülerden oluştuğu da dikkatlerden kaçmadı. İşte erkeklerin hayallerini süsleyen ilk beş: Angelina Jolie, Megan Fox, Charlotte Church, Sienna Miller, Lily Allen…

Hayat yolculuğundan daha çok etkilenen ve yükleri daha çok üzerine alan erkekler ise asla gerçekten hayallerindeki kadınlara sahip olamayacağı gerçeği ile çoktan yüzleşmiş durumdalar. Ankete katılan erkeklerin yüzde otuz beşinden fazlası, rüyalarını süsleyen kadınların hiçbir zaman ellerini bile tutamayacaklarına olan inançları yüzünden kendilerini suçlu hissettiklerini belirttiler.

Bu araştırmaya paralel olarak yapılan bir istatistik çalışmasında ise erkeklerin evliliklerinde kadınlardan daha fazla yapıcı olduğu ortaya çıkarıldı. Erkeklerin artık hayatlarında kadınlarınkine oranla daha fazla planlama yaptıkları ve eskiden kadınların üstlendikleri pek çok rolü tek başlarına üstlenebileceklerine dair olan inançlarından bir şey kaybetmeden devam edecek olmaları da erkeklerin evlilikten korktuğuna ve kadının yapıcı olduğuna dair öngörülen düşüncenin ve bazı tabuların tamamen yıkılmasına sebep olmuş gibi görünmekte.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular