16.6 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt BakımıCildimiz vücudumuzun su geçirmeyen kalkanı olarak tasarlanmış ve dünyayı hissetmemizde en büyük rolu üstlenmiş organımızdır. Bu yüzden bu muhteşem organa en iyi şekilde bakarak onu korumalıyız. Bu koruma işlemini cildimize uygulayacağımız günlük bakımlarla elde edebiliriz.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimize bakım yapmadan önce kendimizin nasıl bir cilde sahip olduğumuzu çok iyi analiz etmeliyiz. Cildimizin yapısını tam olarak öğrendikten sonra cilt yapımıza göre doğal ürünler veya kremlerin yardımıyla cildimizi her zaman canlı tutmaya çalışmalıyız. Bu yüzden sabah kalktığımız zaman cildinizi ılık suyla durulayınız. Daha sonra cildinizin tipine göre, kuruysa nemlendirici krem sürerek kuruluğunu gidererek nemlendirmeliyiz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz tonik yardımıyla cildinizdeki yağlı tabakayı iyi bir şekilde temizledikten sonra nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.Her iki cilt türüde bu şekilde bu uygulamaları her gün düzenli olarak yaparlarsa cilt kendini gözle görülür şekilde toparlayacaktır. Eğer ben cildime doğal olarak bakım yapmak istiyorum diyorsanız, evde doğal cilt bakımının nasıl yapıldığını anlatalım.

Günlük Cilt BakımıEvde Doğal Cilt Bakımı 

Evinizde bulunan ürünlerle kendi cildiniz için birçok bakım ürünü elde edebiliriz. Sabah yüzümüzü duru bir suyla temizledikten sonra cildiniz kuruysa nemlendirmek için gül yağını kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Cildimizi nemlendirmek için, badem yağı, buğday yağı, ardıç yağı gibi diğer yağlarıda kullanabiliriz. Evde cilt bakımında yağlı ciltleri temizlemek içinde kendimize kil maskesi uygulayabiliriz. Kil maskesi yaparken bize gereken malzemeler aktardan temin edebileceğimiz kil, su ve yağlardır.Kil’e aldığımız yağları ve suyu ilave ederek hepsini karıştırarak maskemizin sıvısını hazırlıyoruz ve dinlenmeye bırakıyoruz. Hazırladığımız maskeyi yüzümüze uygulayarak cildimizi yağlardan ve kirlerden arındırarak doğal yollardan cildimizin temizliğini sağlamış oluyoruz.

Eğer günlük cilt bakımınız doğal yollardan yapmak istemiyorsanız, kozmetik mağazalarından cildiniz için en uygun bakım kremleriyle günlük cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Cildimiz vücudumuzun en değerli organlarından biri olduğu için ona herzaman özen göstermeliyiz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular