16.5 C
İstanbul
Cuma, Eylül 23, 2022

Evlenmek İstemeyen erkek Nasıl İkna Edilir?

Bazı erkekler nedense beraber oldukları kadınla evlenmeyi pek düşünmezler. Kelebek gibi o çiçekten bu çiçeğe konmak, hepsinin tadına bakmak isterler. Ancak siz karar verdiniz, erkeğinizi evlenmeye ikna edeceksiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız. İşte size bu konuda rehberlik edeceğini düşündüğümüz bir kaç tüyo: (Not: Resimdeki gibi dövmeye kalkmayın sakın 🙂 )

Öncelikle kendinizi analiz edin. Başkalarına rahatsızlık veren huylarınızı düşünün ve onları bir an evvel terk etmeye bakın. Erkeğinizi daha en başta kendinizden soğutmayın.

İletişimi asla kesmeyin. Her fırsatta onunla beraber vakit geçirmeye gayret edin. Bir probleminiz olduğunda veya sizi mutlu eden bir şey olduğundan onu hemen paylaşmaya gayret edin. Açık sözlülük ve şeffaflık erkeklerin en değer verdiği konulardan biridir.

Erkeğin sizin doğal halinizi görmesine önem verin. Yapmacık hareketlerden ve şımarık tavırlardan uzak durun. Neyseniz öyle görünün. Erkekler evinin kadını olacak kişinin yeri geldiğinde ağır başlı olmasına dikkat eder.

İlişkilerde her iki partner için de önemli olan şey, o ilişkideki rollerinin farkında olmalarıdır. Her ikinizin de ilişkiyi aynı bakış açısıyla gördüğünüzden emin olun. Yani siz ona çocuk sahibi olmak için evleneceğiniz bir adam gözüyle bakarken, o sizinle sadece rahat bir ilişki yaşamak istiyordur. Bu durumda bu ilişkinin yürümesi, daha doğrusu evlilik yoluna girmesi pek mümkün değildir.

Erkekler ilişkiyi evlilik yoluna götürme konusunda çoğu zaman daha yavaş davranırlar. Çünkü en az kadınlar kadar ikinizin de hayatın her alanında ne kadar uyumlu olduğunuzdan emin olmak isterler. Bu süreçte ona baskı uygulamak, özellikle de konuyu o getirmeden sürekli evliliğe getirmek çok doğru olmaz. Evlilik konusunu açmak için en azından ilişkide bir yılı geride bırakmayı bekleyin. Eğer hala bu konuya yanaşmıyorsa konuyu sizin açmanızın zamanıdır.

Flört dönemi iyi geçerse ve aranızdaki ilişki olumlu yönde ilerlerse elbette birlikte bir hayat geçirmek için karar vermek kolaylaşır. Sizinle yaşadığı deneyim ona sizin, hayatının sonuna dek birlikte olacağı kişi olduğunuz fikrini veriyorsa, geleceğe dair planlar yapma konusunda daha ciddi olacaktır. Bir ev satın almak, gelecek hakkında sizinle birlikte fikir yürütmek gibi. Kararı bir kere verecek; sonrası, bu kararın uygulanması ve evlenme teklif etmek için hazırlıklar yapmak olacak.

Kendinizden emin olun ve zorlukların üstesinden gelme gücünüz olduğunu ona gösterin. Çoğu erkek kendine güven duyan kadın sever. Kendine bu derece değer veren bir kadının saygınlığını kazanmak hangi erkeği ayrıcalıklı hissettirmez ki?

Çok basit gibi görünse de bir ilişkideki en önemli ve kritik faktördür bu. İyi bir espri anlayışınız olmalı ve kendinizi gülme konusunda rahat bırakmalısınız. Gergin ve negatif olmamaya çalışın. Zira kimse hayatını somurtkan bir kadınla geçirmek istemez!

Bazı erkekler sizin evlenme teklifi almak istediğiniz zamandan daha uzun süre beklerler. Eğer evlenmeye niyeti olduğunu görüyorsanız beklemeye devam etmelisiniz. Bırakın, sıkı bir hazırlıktan sonra size evlenme teklif etsin. Fakat evlilikle hiç ilgisi olmadığının farkındaysanız, uzun süreli ilişkinize rağmen hala sürekli bahaneler üretir gibi bir hali varsa, ilişkinizin yönetimini devralmak konusunda yeniden gözden geçirme zamanınız gelmiş demektir. Artık görevi üstlenebilirsiniz.

Ciddi bir şekilde konuşarak ilişkinizdeki niyetini anlamaya çalışın. Ona baskı yapacağınızı hissettirecek şekilde ciddi bir tonla girmek yerine mutlu ve pozitif konuşmayı tercih edin. “Seninle birlikte zaman geçirmeyi gerçekten seviyorum. Senin yanında kendimi mutlu hissediyorum. Fakat bir şeyden emin olmak istiyorum; ikimiz ilişkimize aynı yerden mi bakıyoruz? Biliyorum belki bunu dert etmek için şu an ilişkimizin çok erken bir evresindeyiz ama ben ileride evlenmek istiyorum ve benimle benzer değerlere sahip biriyle birlikte olup olmadığımdan emin olmak istiyorum. Birbirimizi daha iyi tanırsak beni muhtemel hayat arkadaşın olarak görmeye başlayacak mısın?” benzeri bir yaklaşım doğru olabilir.

Önceki İçerikElfe 2017 Bluz Modelleri
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

3 YORUMLAR

  1. slm allah korkusu olan allahını bilen peygaberimiz salavu aleyveselem şöyle buyurmuştur evleniceyin kişide 3 özelik olması gerekir 1r güzeliyi icin 2ki malı icin 3 dindar oldu icin bu özeliklere sayip olan bayanların msjnı yada aramalarını bekliyorum yaş 29 175 boy esmerim 5455610253

  2. slm ben bursadan yazıyorum dulum emeliyim hala çalışıyorum sorumluluk sahibiyim sigara alkol kullanmıyorum düzenliyim bakımlıyım temizim yalanı sevmem buraya yazmam sebebim kesinlikle sadce evlilik içindir yalaı olmayan temiz bakımlı min yon bir bayanla tanışıp evlenmek istiyorum yaşım 59 kilom 76 boyum 173 esmerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular