15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Evlilik Hazırlıkları – Gelinlik

Evlilik insanlar için en önemli dünüm noktalarından birisidir. Tamamen yeni bir hayat demektir. Bu nedenle evlilik özel olmalıdır. Özel bir evlilik için evlilikte giyilecek olan gelinlikte özenle seçilmelidir. Uygun bir gelinlik seçimi, aslında kolay olsa da, kadınların kolay karar verememesi bu durumu zorlaştırmaktadır. Peki gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

İlk olarak gelinlik alacağınız yeri belirleyin. Bu yeri belirledikten sonra uygun bir zamana randevu alın. Randevu almak sizin için önemlidir. Zaten zamanın önemli olduğu evlilik öncesi dönemde birde beklemek zor olacaktır. Randevuyu aldıktan sonra gelinlik alacağınız mağazaya randevu zamanınızda gidebilirsiniz. Gelinlik almaya gittiğinizde ölçülerinizde problem olmaması için; çok aç ya da çok tok şekilde gitmeyin. Buna dikkat edin. Ayrıca gelinlik almaya çok kalabalık bir şekilde gitmeyin, birkaç yakın arkadaşınız ile gitmeniz en iyisidir.

Gelinlik almaya giderken kendinize biraz özen gösterin. Bunun nedeni gelinlik size çok iyi olsa bile, makyajsız kötü bir görünüm gelinliği de kötüymüş gibi gösterir. Gelinlik sizin üzerinizde denendiğinde ölçülerine tam emin olun, sizde sıkma yapıyor mu, ya da çok mu geniş? Bunlara dikkat edin, çünkü bunların geri dönüşümü çok zordur. Tüm bu kurallara dikkat ederek, kendinize en uygun gelinliği seçebilirsiniz. Böylece evliliğin en önemli noktalarından birisini tamamlamış olursunuz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular