13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Eyeliner Nasıl Sürülür? Videolu Anlatım

Kadınların makyaj malzemeleri arasında özel bir öneme sahip olana eyelinlerlar gözleri daha belirgin kılmak için tercih edilen incelikli ürünlerden bir tanesi. Özellikle günlük makyaj alışkanlıklarında son yıllarda trend haline gelen eyelinerlar gözler üzerinde yarattıkları etki kadar kullanım yöntemleriyle de dikkat çekiyor. Gözlerin belirginleşmesi adına dikkat çekici bir iz için kadınların eyelinerın sürerken önemsemesi gereken bir kaç küçük ipucu bulunuyor. Bugünkü yazımızda eyeliner nasıl sürülür sorusunun yanıtını vermek adına sizlere bazı püf noktalarından bahsedeceğiz. Ani bir plan veya özel bir akşam yemeğinde eyeliner sürmenin dikkat gerektiren noktalarını yazımızda bulabileceksiniz. İşte o küçük ipuçlarından derlemeler;

1) Eyeliner, ince uçlu yapısı nedeniyle taşmaların ve dağılmaların en ufak bir el titremesine baktığı makyaj ürünlerindendir. Bu nedenle ellerinizin titrememesine özen göstermelisiniz. Özellikle el bakımınızı eyeliner sürdükten sonra yapmanızı tavsiye edebiliriz. Bu sayede elinizin kaymasından dolayı oluşabilecek bir dağılma probleminin de önüne geçebilirsiniz.
2) Pek çok makyaj uzmanı eyeliner çekerken gözünüzün açık olmasının daha kolay bir makyaj tekniği olduğunu savunmakta. Fakat böyle bir zorunluluk yok. Gözünüzü kapatarak veya açarak da eyeliner çekebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey eyelinerı göz kapağınızın hemen altında, kirpiklerinizin üzerinde ince bir hat şeklinde çekebiliyor oluşunuz. Bu durum biraz da pratikle ilgili.

 

3) Eyeliner seçiminde kalın hatlar yerine ince çizgilere yer verebilirsiniz, tabii göz hatlarınız küçük değilse. Genellikle iri gözlü kadınlar eyeliner nasıl sürülür sorusunun yanıtını ararken bazı yanlış noktalara parmak basmakta. Zaten iri olan göz hatlarında kalın bir eyeliner çizgisi ifadenin dikkat çekiciliğinden ötede sert bir duruş oluşturuyor. Bu küçük detaya dikkat etmelisiniz.
4) Eyeliner sürme teknikleriyle ilgili günümüzün popüler video kanallarında görebileceğiniz ufak materyaller de tek seferde güzel bir makyajın olanaklarını sizlere sunacaktır. Özellikle ellerinizin sıklıkla titriyor ve makyajınızın dağılıyorsa bu alanda hazırlanmış videolar size yardımcı olabilecektir.
5) Cilt yapınıza göre eyeliner seçimi yapmak da son zamanlarda önemli bir sorun haline geldi. Bazı ciltler siyah eyeliner modellerinde yüz hatlarına daha keskin bir duruş kazandırırken bu durum bazı kadınlarda çekici bir imaj yaratabilmekte. Kendinize en uygun modeli belirlemek için ayna karşısında bir kaç deneme yapabilirsiniz.

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular