14.5 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 24, 2022

Fazla Kilo Almanın Nedenleri

fazla kiloKilo günümüzde birçok kişinin en büyük sorunundan birisi haline gelmiştir. Hatta obezite yani kilolu olmayı birçok bilim insanı çağımızın hastalığı şeklinde kabul etmektedirler. Abur Cubur yemenin çoğalması sağlıksız ve dengesiz beslenme bu çağımızın hastalığını yaratan en önemli faktörler arasındadır.

Kilo Almanın Nedenleri nelerdir?

  • Kola ve cips türü abur cubur tüketiminin fazla olması,
  • Dengesiz beslenme
  • Günde öğün sayılarını oldukça kısmamız (Günümüzde sabah kahvaltısı pek yaygın olarak yapılmıyor günün en önemli öğünü sabah kahvaltısıdır.)
  • Fast-Food tüketiminin yaygın hale gelmesi (Bu yüzden Amerika’da obez insan sayısı oldukça artmıştır ülkenin büyük bir çoğunluğu obezdir.)
  • Son olarakta belirtmek istediğimiz ve mutlaka bir doktora danışmanız gereken sağlık nedenleri de sizin kilo alma nedenlerinizden birisi olabilir.

Peki, buna nasıl bir önlem alacağınızın düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bu konuda bir hekimden detaylı bir şekilde bilgi almalısınız sizde bulunacak en ufak bir troid rahatsızlığı bile yediklerinizi yakamamanıza neden olabilir ve bunun sonucu yediğiniz her şeyden kilo alırsınız. Ayrıca çocuklarınıza yemek alışkanlığını küçükten itibaren vererek çocuğunuzun büyüdüğünde bu tür sorunlarla uğraşmamasında katkıda bulunabilirsiniz. Hamburger türü yiyecekleri ödül olarak çocuklarınıza sunmanız çocuklarınıza hamburgerin iyi bir yiyecek olduğunu düşünmesini sağlayabilir bu yüzden evinizde çocuğunuza içinde ne olduğunu bilmediğiniz hamburgerler yerine kendi hazırladığını hamburgerleri sunabilir ayrıca kola türü gazlı içecekler yerinede evinizde hazırladığınız taze meyve suları koladan daha büyük bir mükafat olacaktır. Bunlarda çocuğunuzun kilo almasında büyük etkendir.

Özetle, Kilo Almanın Nedenleri dengesiz beslenmek ve vücudu çalıştırmamak.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular