14.6 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Game of Thrones Teorisi: Yüzsüz Adamlar Ak Gezenler İşbirliği?

Merhaba sevgili Game of Thrones takipçileri. Buz ve ateşin şarkısı Game of Thrones dizisinde ki dinlerle ilgili videomuzda yüzsüzlerin Işık Tanrısı’nın karşıtı ve Ak gezenlerin Tanrısı olan diğer büyüye bilerek veya bilmeyerek yardım ediyor olabileceklerini yani Ak gezenlerin Dünyayı ele geçirmesi için çalışıyor olabileceklerini söylemiştim. bunu sadece valar morghulis valar dohaeris yani tüm insanlar ölmeli ve tüm insanlar hizmet etmeli sözlerinden yola çıkarak fazla dayanak olmadan öne sürmüştüm ancak kitaplardaki dizideki bazı bölümleri tekrar bir düşünceye dayanarak incelediğimde yüzsüzlerin bilerek veya bilmeyerek bu hamleleri yapmadığını isteyerek Ak gezenler yardım ettiklerini fark ettim bu videomuzda sizlere bunun nedenlerini Anlatacağım seride bizlere yüzsüz adamların kökeninin bolivya’daki köleler olduğu söylendi.

Bu köleler 14 alev madenleri adı verilen volkanik Madenler de çalışıyorlardı 14 alevler Valyrian yarımadasının kenarları boyunca uzanan Muazzam yanardağ zinciriydi. 14 alevlerin altında derin Madenler vardır Bu Madenlerde çalışanların durumu O kadar kötüydü ki her gün yüzlerce farklı bölgeden toplanmış binlerce köle zorluklar sebebiyle ölüyordu.

madenler her zaman sıcaktı ve derinleri kazıldıkça daha da sıcaklaşırdı. köleler sanki bir fırının içine çalışıyordu çünkü Etraftaki Kayalar dokunulamayacak kadar sıcaktı Kızıl karanlığın içinde Firewormlerle karşılaşan kölelerden geriye yanmış ve Kararmış cesetler kalmasına rağmen Madenler daha da derinlere kazıldı Firewormler büyük olasılıkla ejderhalara benzeyen bir tür ağzından ateş çıkarabiliyorlar ama kanatları yok Kayalar ve topraklarda delikler açabiliyorlar. genç olanları bir çocuğun kolundan büyük değil fakat yetişkinleri Muazzam boyutlara ulaşabiliyor zaten yüzsüzlerin inancı bu zorluklar sebebiyle gelişti köleler farklı bölgelerden toplanmışlardı Bu yüzden farklı inanışlara sahiplerdi ama Tüm bu inanışlarda ortak olan bir şey vardı, ölüm;

Buradaki köleler bir yerden sonra tüm Tanrıların aynı Tanrı olduğunu ve bu Tanrı’nın da ölüm Tanrısı olduğunu düşündüler dediğim gibi bu Madenlerde çalışmak çok zordu bir sürü volkanik gücün ortasında çalışıyorlardı ve bağlan ve volkanik bazı yaratıklar sebebiyle değişik acılar çekiyorlardı ölüm hediyesi verilmesi burada başladı.

acı çeken bir insan için ölüm bir hediyedir mantığı ile bazı köleler diğerlerine ölüm hediyesi vermeye başladı Zaten bundan bir süre sonra Valyrian kıyameti gerçekleşti ve bu Kıyamet 14 alevlerin patlamasıyla oldu kitaplardan nazik adam adıyla karşılaştığımız yüzsüz kişinin Arya’ya söylediği şeylerden bu kıyametin sebebini 14 Alevilerde çalışan köleler olduğunu anlayabiliyoruz bolivya’daki Ejder efendileri çok güçlü Büyücülerdi 7. sezonda göreceğimiz Ali Üstat Marwin kitapta eski Valide büyüsünün kökeninin kan ve Ateş olduğunu söylüyor şimdi Valyriandaki efendilerin büyüsünün kökeni buysa onlardan nefret eden kölelerin bu büyünün zıttına yönelmiş olduklarını anlamak zor değil Ejder efendileri yüzünden fırın gibi bir yerde çalışan Bu kölelerin soğuğun ve ejderhaların karşıtı bir kaynağı yani diğer büyüye yönelmiş olmaları çok normal. 

Devamı Videoda

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular