15.9 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

GECİKTİRİCİ İLAÇLAR VE DOĞUM KONTROLÜNE ETKİSİ

            Özellikle uzun süreli ilişkileri ayakta tutan en önemli etkilerin başında, kaliteli ve sağlıklı bir cinsel yaşam gelmektedir. Hem kadın, hem de erkeğin cinsel isteklerinin olması ve bunun sürmesi, ten uyumu, birbirlerine zaman ayırmaları çok önemlidir. Bununla birlikte, ön sevişmeye gerekli zamanın ayrılması ve partnerlerin birbirini sağlıklı şekilde uyarması da çok mühimdir. İlişki öncesinde ve sırasında her iki tarafın da birbirinde değer vermesi ve öze göstermesi, sağlıklı ve zevkli cinselliğin yaşanması için yeterlidir. Gerek erkeklerde, gerekse bayanlarda zamanlar bazı sorunlar söz konusu olabilmektedir. Aslında, bu durum son derece normaldir. Nasıl kişiler bazı organlarında rahatsızlık yaşayabilirse da, cinsel organlar konusunda da bu durum yaşanabilir. Ancak, ülkemizde cinsellik gurur kaynağı olduğundan, özellikle beyler sağlık sorunlarını saklamayı tercih etmektedir. Ancak bu durum son derece yanlıştır.

 

Bu sorunlar, fiziksel veya psikolojik kaynaklı olabilir. Bayanlarda, adet dönemlerinde, gebelik ve doğum sonrası dönemlerde, menopoz dönemlerinde, aşırı kilo alımlarında, stres yaşanması veya depresyon durumlarında cinsel isteksizlik yaşanabilmektedir. Bazı rahatsızlıklar da fiziksel olarak soğukluğuna neden olabilir. Beylerde, libido düşüklüğü (libido artış hızı ve anlarında dengesizlik yaşanması) nedeniyle cinsel isteksizlik yaşanabilir. Öte yandan, stres, kaygı gibi psikolojik nedenler veya çeşitli dolaşım bozuklukları gibi fiziksel rahatsızlıklar nedeniyle erken boşalma ve ereksiyon sorunlarının yaşanması söz konusu olmaktadır. Bu durumda, gerekli tedavilerin uygulanması gerekmektedir. Hem tıbbi yardım, hem de geciktirici ilaçlar sayesinde, çok başarılı ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

 

Erken boşalma, peniste yaşanan bir fiziksel sorun olmakla birlikte, aynı zamanda cinsel yaşamanın kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu anlamda, durumun boşalması dengesini değiştirmesi ve süresini bozması nedeniyle istenmeyen gebeliklerin de yaşanması söz konusu olmaktadır. Çünkü, ani, ve istenmeyen bir boşalmada gebelik yaşanması çok normaldir. Bu nedenle, mutlaka geciktirici hap ve geciktirici spreylerin kullanılması gerekmektedir. Geciktirici hap ile geciktirici sprey kullanımı gerçekten çok basittir. Öte yandan, geciktirici sprey etkileri olmayan ürünlerdir. Bunun yanında, hapların da kesinlikle yan etkileri olmamaktadır. Bitkisel karışımlardan oluşan ürünlerin her zaman rahatlıkla, kaygı duymadan kullanabilirsiniz.

Bu şekilde, cinsel organın işlevlerinin normale dönmesi sağlanacaktır. Bu anlamda, hem doğum kontrol hapı yerine geçecektir. Cinsel korunma ve kontrol sağlanacaktır. Öte yandan, cinsel ilişki kalitesinin son derece yükselmesi sağlanacaktır. Kaliteli ve zevk aldığınız, partnerinize de zevk verdiğiniz cinsel ilişkileri yaşamak için, sertleşme ve erken boşalma sorunlarının çözülmesi çok önemlidir.  Bu nedenle, bu tür sorunları yaşadığınızda, kesinlikle bunalıma girmeden hemen gerekli tedavileri yaptırmanız gerekmektedir. Öte yandan, geciktirici ürünleri edinerek, cinsel organınızın yeniden sağlıklı şekilde işlevini yapmasını sağlamanız yerinde olacaktır. Hemen etkisini göreceksiniz. Bu nedenle, mutlaka ve sürekli olarak kullanmanız yerinde olacaktır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular