13.7 C
İstanbul
Salı, Kasım 15, 2022

Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde evlilik çağındaki olan bayanların en çok önem verdikleri konu hayatlarından bir kez giyecekleri gelinliklerin nasıl olacağıdır. Hayalinde pek çok farklı gelinlik modelini tasarlayan genç kızlar için bu hayali gerçekleştirecek önerilerde bulunacağız. Gelinlik seçebilmeniz için öncelikle vücut özelliklerinizi tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Vücut özellikleri ile bağdaşmayan gelinlik modelleri üzerinizde pek güzel durmamaktadır. Evlilik döneminde yoğun bir koşturma içerisinde olacağınız için gelinliğinize daha önceden karar vermeniz veya özel dikim yaptırmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır. Öyle ki hayatınız boyunca bir kez giyeceğiniz gelinliğin modelini şansa bırakmak istemezsiniz.

Gelinlik almadan önce yapılacak vücut testlerinde nasıl bir vücuda sahip olduğunuzu öğrenecek ve ona göre modeller bakmaya başlayacaksınız. Vücut tipiniz gelinlik seçiminde oldukça önemlidir. İnce ve narin düz kalçalara sahip olmanız veya geniş üst ve hafif dar kalçalara sahip olmanız gibi önemli etkenler gelinlik seçiminde sizleri etkileyecektir. Gelinlik seçer iken göğüs ölçülerinizin de önemi bulunmaktadır. Genellikle hanımlar gelinlik modelleri alır iken göğüslerini dekolte yapmaktadır. Gelinlik giyerken hiçbir yerim görünmeyecek diye düşünmeyin. Kalçalarınızın gelinlik seçiminde önemi oldukça fazladır. Geniş kalçalar, dar kalçalar ve yuvarlak kalçalar genellikle gelinlik içerisinde daha güzel görünmektedir.

Gelinlik alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de uzunluğudur. Narin ve doğal bir gelin olmak istiyorsanız fazla abartılı bir gelinlik almamanızı önermekteyiz. Bununla birlikte gelinliğiniz ile birlikte uyumlu bir ayakkabıyı da en iyi şekilde tercih etmelisiniz.

Önceki İçeriksac kırılması
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Gelinlik bence Kuğu gibi gorundurmeli. .ama kendine yakıştırmayı giyen de var kabarık kabarık …sade olunca daha şık olunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular