18.5 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Genç Kalmak İçin Minik Sırlar

güzellikHer yaşta olduğundan daha genç görünmeyi ve hatta genç kalmayı kim istemez? Çoğu kişiye bazen hayal gibi gelen bazen de çok zor gibi görünen bu durumun üstesinden gelebiliriz. Yıllar ilerledikçe gençleşemeyiz ama yaşımızın gereğinden daha genç görünen bir kadın olabiliriz. Bunun için bazı ufak ama çok etkili yöntemler var. Bunların ne olduğunu bilirsek, imkansız diye bir şey olmadığını da görmüş oluruz.

Elmacık Kemikleri

Yanakların mümkün olduğu kadar belirgin ve parlak olması sizi olduğunuzdan çok daha genç göstermeye yeter. Peki bunu nasıl yapacağız? O da çok basit. Cildinizden birkaç ton koyu (bronz gibi) bir allık seçin. Elmacık kemiğinin hemen altından başlayarak saç dibine doğru soluklaşmak şartıyla sürün, üstüne altın tonlu bir pudra kullanın.

Yüksek noktalar ışığı yakalar, daha alt bölgeler ise bunun tersini yapar. Sonuç; daha belirgin elmacık kemikleri!

Fondöten Kullanırken

İşin sırrı fondöten sürmeden önce burun etrafına ince bir kat göz jeli sürmektir. Jel kurudukça makyajın tutunması için daha pürüzsüz bir yüzey oluşmasına neden olur.

Fondöteninizin stick şeklinde olması da daha yararlı olur. Çünkü krem olanlara kıyasla daha sert ve dolayısıyla kuruyup çatlamaya karşı daha uygundurlar.

Rujunuzu Seçerken

Ruj renginizi yıllardır değiştirmediniz mi? Çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Bundan kurtulmanın en basit yolu farklı tonlar denemek ve “kendinizi” yeni bir renkte aramak.

Alışık olduğunuz rengin farklı bir tonunu deneyin. Bu minik değişikliğin size kazandıracağı sürpriz: Gözlerinizde bulacağınız yeni bir ışıltı.

Önceki İçerikRüyada Leylek Görmek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular