8.7 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 7, 2022

Genital Bölge Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Kadınların son dönemde burun ya da meme estetiği gibi genital bölge estetiğine de büyük rağbet gösterdiği belirtiliyor. Özellikle doğum sonrası ve kilo kayıplarının fazla olduğu durumlarda genital bölgede birçok farklı estetik uygulamaları yapıldığı, yaşlanma, yapısal kusurlar ve doğum gibi durumlarda genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkün olduğunu kaydediliyor. 

Konunun önemli isimlerinden Op. Dr. Esra Demir Yüzer, genital bölgenin estetik operasyonları, perineoplasti, vajinoplasti, labiaplasti, hudoplasti olarak uygulandığını söyledi. 

Birçok kadının tahmin ettiğinden çok daha kolay olan bu operasyon için kadın doğum uzmanı ve estetik cerrahların muayenesi sonucu başarılı sonuçlar alındığını anlatan Yüzer, genital bölge estetiklerinin artık burun, meme ya da saç ekimi gibi sıradanlaşmaya başladığını kaydetti.

Genital bölge estetiği türleri

Dr. Yüzer, birden fazla genital bölge estetiği olduğunu anlatarak, “Kadın Doğum Uzmanı olmadan estetik cerrahların vajinanın dış kısmına müdahale edebilmelerini sağlayan vajinoplasti operasyonları, vajinadaki fazla dokunun çıkarılarak daha diri ve genç görünmesine yardımcı olur. Lazer, cerrahi, radyo frekansı ve elektrokoter kullanılarak operasyon gerçekleştirilmektedir. Vajinoplasti operasyonlarını kliniğimizdeki uzman estetik cerrahlarımız başarıyla gerçekleştirmektedir. Genital estetik konusunda kişinin muayenesi sonrası ne tür bir uygulama yapılacağına karar verilir. Hastaların çok farkı şikayetleri olabilir. Şekil bozukluklarının yanında vajendeki sorunlar da bu kapsamda tedavi edilebilir.” dedi. 

Vajinal açıklık ve makat arasında bulunan bölgeye perine adı verildiğini anımsatan Yüzer, “Çoğu zaman doğum sonrası travmalar nedeniyle hasar gören bu bölge, vajinanın da gevşemesine neden olabilir. Kadınların (bilhassa normal doğum yapan kadınların) en büyük sorunlarından biri olan bu durum uzman hekimlerimizin deneyimi sayesinde ortadan kalkıyor. Perineoplasti operasyonlarının başarıyla sonuçlanması için hastanın şikayetlerinden yola çıkarak karar verilmesi gerekiyor. Plastik cerrah sadece perine alanını tamir eder, bu yüzden vajinal kısma ulaşmak gerektiğinde kadın doğum uzmanından yardım almak gerekir. Operasyon ortalama 30 dakika sürer ve hasta günlük rutinine döner. Vajina onarımı, rektal sorunlar, klitoral operasyonlar da aynı operasyon beraberinde yapılabilir. Genital bölge estetiği konusunda başarılı sonuçlar almak için bize ulaşabilirsiniz.” diye konuştu. 

Labioplasti estetiği

Op. Dr. Yüzer, vajinanın dudak kısımlarının onarılmasının mümkün olduğunu aktararak, “Sarkmalar, şekil bozuklukları ve asimetrik sorunlar söz konusu olduğunda labioplasti yöntemi devreye girer. Hudoplasti operasyonuyla kombin olarak yapılan bu ameliyat hastanın durumuna göre 15-45 dakika arasında sürebilmektedir. Mayo giyen ve spor yapan kişileri rahatsız eden büyük dudaklar, estetik operasyonla küçültülebilir. Genelde dudak sorunları beraberinde klitoris sorunlarını da getirdiği için her iki operasyonda aynı zamanda yapılır. Cinsel ilişki sırasında ağrıya da yol açabilen bu durumlar kişinin cinsel yaşamına bile etki edebilir. Bu yüzden kadınların bu tür şikayetleri olduğunda yapılacak fiziki muayene sonrası labioplasti operasyonu yapılabilir. İşlem başka operasyonlarla kombine edilmezse 30 dakika sürmekte, kliniğimizde başarılı biçimde gerçekleştirilmektedir.” şeklinde konuştu. 

Lazerle vajina estetiği

Epilasyondan yara izi tedavisine kadar birçok şekilde kullanılan lazersı, vajina estetiğinde de tercih edildiği bilgisini veren Yüzer, şöyle devam etti:

“Lazerle vajina estetiği yaptıran birçok kişi, ilk olarak idrar kaçırma sorunuyla hekime başvurur. İdrar kaçırmada başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan lazer, hücre yenilenmesini hızlandırır. Böylece vajinada yanma, kuruma ve ağrı gibi sorunların tedavi edilmesi amaçlanır. Sigara içimi, yaşın ilerlemesi ve doğum gibi durumlarda vajina genişler. Bunu önlemek için lazerle vajina estetiği tedavi çeşitleri arasında dikkat çekmektedir.”

Op. Dr. Yüzer, vajinal doğum sonrası kadınların büyük bir kısmı idrar kaçırma, cinsel ilişkiden zevk alamama gibi sorunlarla hekimlere başvurduğunu vurgulayarak, “30 dakikalık bir işlemle giderilebilen bu tür şikayetlerin tedavisi olarak estetik uygulamalar kullanılmaktadır. Ancak her şikayetin estetik cerrah müdahalesiyle giderilmediği bilinmelidir. Lazerle vajina sıkılaştırma gibi teknikleri uygulayacak kişilerin de uzman olması gerekir. Estetik cerrah olmayan kişilerce yapılan operasyonlar riskli sonuçlanabilir. Bu yüzden seçiminizi yaparken, hekiminizin tecrübesi, çalışma koşulları ve hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz. Sağlığınız ve güzelliğiniz için vajinal estetik uygulaması yaptırmak istediğinizde bizimle https://www.esrademiryuzer.com iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız sizi her konuda bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.” şeklinde konuştu.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular