12.6 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Göz Altı ve Göz Çevresi Kırışıklıkları

Göz altı ve göz çevresi kırışıklıkları bayanlar başta olmak üzere herkesin korkulu rüyasıdır. evet sorun etmekte haklısınız ama bu sorunu çözmek için yanlış yollar izlediğiniz zaman durum daha da kötü olabilir.Çünkü bu tarz kırışıklıkları ertelemek yada oluşan kırışıklıkları yok edecek doğal yöntemler de vardır. İsterseniz ilk önce göz altı ve göz çevresi kırışıklıklarının nedenini öğrenelim daha sonra bu kırışıklıklardan kurtulmanın doğal yollarını ayrı ayrı inceleyelim.

Cilt yapımız ve dış faktörler olmak üzere göz altı ve göz çevresi kırışıklıklarına sebep olan iki neden vardır. Cilt yapımızdan kaynaklanan nedeni ele alırsak şöyle açıklayabiliriz. Eğer cilt yapımız çok kuru ise bu cildimizin kırışmasına sebep olacaktır bu yüzden cildimizin nem dengesini sürekli düzenli tutmalıyız. Eğer cildimizin kendini yenileme aktivitesi yavaşlamış ise bu kırışıklıklar daha da fazlalaşıp belirginleşecektir bu yüzden cildimizin ihtiyacı olan besin ve vitaminleri eksik bırakmamalıyız. İkinci en önemli neden olan dış faktörlerin başında zararlı güneş ışınları gelmektedir. Bunun yanında cildimiz için hiçte sağlıklı olmayan kimyasal içeriği olan gıdalardır.

Şimdi de sıra geldi bu oluşan kırışıklıkları gidermeye yada oluşumunu engelleme  yöntemlerini incelemeye. Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın tek dikkat etmeniz gereken şey kullandığınız ürünün yan etkisi var mı ve kimyasal içeriklimidir. Göz çevresi çok hassas bir nokta olduğu için kullanacağınız ürünü ilk önce cildinizin başka yerinde test ediniz. Böylece o ürüne alerjiniz olup olmadığını anlarsınız. Size gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim doğal içerikli bitkisel yağları aşağıda detaylarıyla anlattım.

Kayısı Çekirdeğinin Yağı

Cildinizin genç kalmasında çok etkili olan A vitamini bakımından oldukça zengin olan bu ürün cilt hücrelerinizin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan bazı asitler içerir. Ayrıca cildinizin nemli kalmasında da oldukça etkilidir.

Zeytin yağı

Doğal olmak koşulu ile göz altı ve göz çevresi kırışıklıklarınıza uyguladığınızda harika bir nemlendirici özelliği olduğu için kırışıklıklarınız fark edilecek derecede yok olacaktır.

Buğday Yağı

Çoğu kırışık giderici kozmetik ürünlerin içeriğinde buğday yağı vardır. Çünkü buğday yağı E vitamini açısından oldukça zengindir ve E vitamini cilt bakımında en fazla kullanılan vitamindir.

Bu saydığımız doğal yağları göz altı ve göz çevresine uyguladıktan yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız ve burada dikkat edilmesi gereken diğer mevzu bunları belli aralıklar ile kullanın eğer çok uzun süre aralıksız kullanılır ise cildinizde bezeler oluşabilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular