13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 24, 2022

Gülmek ve Yararları Nelerdir?

Gülmek ve Yararları Nelerdir?

Gülmek, Allah’ın insanlara verdiği mükemmel bir hediyedir. Her şeye gülünemeyeceği gibi her şeye ağlamak da tamamen saçmalıktan ibarettir. İnkâr edilemez bir gerçektir ki, gülmek, insan sağlığını oldukça olumlu olarak etkiler. Bu etkilerden biraz bahsedecek olursak, gülmek, gülücükler savurmak, tebessüm etmek, toplumun da bu yönde olumlu gelişmesini sağlar.

Sizin, insanlara vereceğiniz minik gülüşler, onların mutluluklarına, bu da diğer insanların mutluluklarına dönüşebilecektir. Gülmek bulaşıcıdır. Gülmenin yararları şeklinde yapılan araştırmaların verdiği bazı sonuçlar kategorilere bölünmüştür. Bazı durumlarda insanlar ortada hiçbir şey yok iken gülmeye başlamaktadır. Bunun nedeni ise içlerinde olan negatif enerjileri dışarı atmak ve ağız bölgesinde ki gerilen kasları yumuşatmak amacından kaynaklanmaktadır. Gülmek tahmin edemeyeceğinizden daha faydalı bir gereçtir. İşte gülmenin faydaları.

Gülmek ve Yararları

Vücutta serotonin salgısı tavan yapar. Bu da sizi mutlu eder. 1 Dakikalık kahkaha atmak, 103 kasın 1 dakika boyunca çalışması ve nefes alışverişinin hızlanması demektir. Adeta spor etkisi yapan gülmenin faydaları bununla da sınırlı değildir elbette.

Gülücüğün faydaları ise, gülmeninkinden biraz farklıdır. Gülmek, insana kişisel olarak da sağlık ve sıhhî olarak da fayda sağlarken, gülücük tamamen diğer insanları mutlu eden, onların hakkımızdaki düşüncelerini, hayata bakış açılarını etkileyebilecek bir eylemdir.

İnsanlara gülücük atmak, bir sadakadır. Gülerken 103 kasın çalışması ile de vücuttaki kaslar düzenli olarak çalıştıkları için,  gülmek spor yapmış gibi bir his uyandırır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular