15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Güzellik – Diyet ve Spor

Güzel görünmek istiyorsanız en önemli noktalardan birisi formda olmaktır. Yani uygun kilolara sahip olmak ve vücudun formda olması gerekmektedir. Aşırı kilolar birçok insanın, özellikle de bayanların en çok şikayet ettikleri konulardan birisidir. Birçok kadın aşırı kilolarından şikayet etmekte ve bunları verememekten yakınmaktadır. Aşırı kilolar sizin güzel görünmenizi engeller. Bu nedenle bu kiloları bir şekilde vermeniz gerekir. Bunun içinse spor programları ile beraber uygun bir diyet etkili olacaktır.

Bu yazımızda sizlere ayrıntıya girmeden diyetlerden ve diyetin güzelliğe olan etkisinden bahsedeceğiz. Diyet, aslında az yemek anlamına gelmemektedir. Diyet günlük ihtiyaçları bilerek ona göre sağlıklı ve doğal beslenmektir. Eğer aşırı kilolara sahip değilseniz formda kalmak için farklı diyet programları uygulayacaksınız, eğer kilo fazlalığınız varsa farklı… Bu nedenle ilk olarak kilo fazlalığınız olup olmadığını belirleyin. Eğer kilo fazlalığınız yoksa; kilo almamak için günlük ihtiyacınız olan enerji, protein ve yağ miktarlarını aşmamanız gerekir. Bu ihtiyaçlarınızı ve nasıl karşılayacağınızı en iyi öğrenmenin yolu bir diyetisyene başvurmaktır.

diyet ve sporEğer fazla kilolarınız varsa; bizim önerimiz günlük ihtiyaçlarınızdan yine çok fazla kısmamanız olacaktır. Peki nasıl vereceğim diye sorarsanız bu kiloları? Günlük normal ihtiyaçlarınızı öğrenin ve bunu alın, ama bunun yanında spor yapın. İhtiyacınızı belirlerken spor yapmayacakmış gibi belirleyin, fakat spor yapın. Bu durumda ne olacak, spor ile daha fazla enerji harcayacaksınız ve yavaş yavaş kilo vereceksiniz. Zaten hızlı bir şekilde kilo vermek sağlık açısından zararlıdır. Aynı zamanda hızlı verilen kilolar kısa zaman içerisinde yeniden alınmaktadır. Bu nedenle acele etmeden, kendinizi fazla zorlamadan tempoyu hafif hafif artırarak spora başlamanızı öneririz.

Spor ve diyeti doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde formunuza kavuşacaksınız ve aşırı kilolarınızdan kurtulacaksınız. Bu formunuzu korumak için diyete ve spora devam etmenizde de fayda vardır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular