16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Güzellik İçin Yapılan İşlemlerin Birkaçı Hakkında

Hyalüronik asit dolgusuyla yapılan uygulamaların içerisinde dudak dolgusu da bulunmaktadır. Dudak kontörü daha belli olması, daha güzel dudaklara sahip olmak ve ince olan dudakların arzu edilen şekle getirilmesi adına uygulanan, cerrahi gerektirmeyen uygulamaların içerisindedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu; yağ enjektesi ve hyalüronik asit dolgusu şeklinde iki değişik metotla yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan dolgu; bireyin kendi bedeninden alınmış olan yağ dokularının çeşitli işlemlerden geçirilip dudak kısmına enjekte edilmesidir. Başka uygulamada ise dudak yapısı elde edilmek üzere; hyalüronik asit dolgusu ve ince uçlu kanül ile yapılmaktadır. dudak dolgusu ne kadar kalıcı şeklinde pek çok soru ile karşılaşmak mümkündür. Dudak dolgusunun işlemine göre kalıcılığı da değişebilmektedir. Bu yüzden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Yanak Dolgusu Nedir?

Genel olarak, güzellik anlayışı konusunda dolgun yanakların çekicilik ve gençlik anlamına geldiği söylenebilir. Çökük ve zayıf yanaklar bireyin yüzünü olduğundan daha soluk ve yaşlık gösterebilir. Yaşlanmaya bağlı ya da yapısal şekilde hacim kayıplarının yanak dolgusu ile tedavi edildiği söylenebilir. Bunun sayesinde yanaklar, cerrahi gerekmeden olması gereken hale getirilebilir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu cerrahi olmayan veya cerrahi teknikler ile kimi vaziyetlerde iki yöntem birlikte kombine olarak kullanılıp uygulanabilir. Dolgu enjeksiyonu yöntemiyle yanak dolgusunun, yüzde bulunan estetik problemlere hızlı ve pratik çözüm sunduğu söylenebilir. Hastanın yanaklarında bulunan hacim noksanlığı 15 dakikalık operasyon ile başarılı şekilde tedavi edilecektir. Dolgu malzemesi şeklinde genellikle doğal yapıda yer alan hyalüronik asit dolgusu gibi malzemeler seçilir.

Striot İle Çatlak Tedavisi Nedir?

Striort metodu, bağ dokuya doğrudan olarak etki edip, çatlak izlerinin silinmesi şeklinde tanımlanabilir. Ayrıca tedavi edilmiş çatlaklar, sıkı hale getirilerek daha pürüzsüz ve düz bir hal almaktadır.

Striort Nasıl Uygulanır?

Moleküler metot ile uygulanır olan striort çatlak tedavisi, çatlak izinin orta bölümündeki bağ dokusunun kuvvetlendirilmesi sağlanarak, bütünsel görünüş kazanılması adına lazer ışınlarıyla uygulanmaktadır. Derin olan çatlak izlerinde dahi yüzde 80’e dek iyileşme, silinme görülmektedir. Fakat bireylerin deri yapısına göre, çatlakların formuna, kiloya ve yaş unsuruna göre bu oran değişiklik gösterebilmektedir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular