15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Güzellik Masraflarına Yapılan Yatırımlar Yine Yükselişte

Geride bıraktığımız sene içerisinde tüm sektörler ciddi sayılabilecek bir oranda küçülme geçirirken, estetik sektörüne yapılan yatırımlar ve büyüme hacmi kat be kat artmış olarak görünmektedir. Bunun temel sebebi ise kadınların iş hayatında daha aktif bir şekilde ön planda olmasından kaynaklanmaktadır. Bu doğrultuda kadınlara düşen rollere paralel olarak estetik sektöründe ve kozmetik sektöründe gözle görülür oranda büyümeler kat edilmiştir. Güzellik masrafları sadece kadınları içermemiş olmasına rağmen erkeklerin bu sektöre yaptığı yatırım yüzde dokuz gibi küçük bir miktardan daha ileriye gidememiştir.

Bu büyüme oranını gören büyük yatırımcılarında ellerini taşın altına koymasından dolayı hacimde yaşanan artış inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Her yıl sıklıkla yapılan ameliyatlar (yüz gerdirme, doku yenilemesi vs.) artık daha kolay boyutlara indirgenerek küçük operasyonlar halini almışlardır. Bu sebepten dolayı, hem operasyon sayıları hemde bu operasyonların süreleri çok kısalmıştır.

estetik masrafları

Geleceğin en büyük yatırımlarından biri haline gelen estetik sektörü çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmeden yeni yıllarda daha da fazla büyüyeceğe benzemektedir. Bizler için ise istatistiki verilere dayanarak kadınların estetik ihtiyaçlarının sene bazında daha fazla arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü kadınlar her sene biraz daha kilo alma eğiliminde gibi görünüyorlar. Bundan dolayı da 2015 senesinde gerçekten estetik operasyonlar birer birer patlama yapacak gibi görünmektedir. Nasıl olacak bilinmez ama maybeline’in şimdiden ar-ge faaliyetleri için ayırdığı rakam iki milyar doların üzerinde seyretmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular