24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Halı Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Halı seçimi yaparken genellikle sadece halının estetik bir görünüm oluşturmasını isteriz. Ancak halının sadece estetik bir görünüm oluşturması değil, kullanım yerine uygunluğu, kolay temizlenebilir olması ve fiyatı gibi unsurlara da dikkat edilmesi yaşam alanlarımız için en uygun halıyı bulmamız açısından dikkat etmemiz gereken noktalardandır.

Halı seçimi yapılmadan önce halının kullanılacağı alan, halı için ayrılabilecek bütçe ve halı boyutunun ne ölçüde olması gerektiğine karar verilmelidir. Bu sayede uzun vakitler harcanarak nasıl bir halı istenildiğine karar vermek için piyasa araştırmasının yapılmasının önüne geçerek, hızlı bir şekile satın almak istediğiniz özelliklerdeki halı modellerine yönelebilirsiniz.

takım

Halı seçimi yapılırken ipliğine ve kalitesine, halıyı kullanacağınız alan doğrultusunda karar vermeniz gerekmektedir. Bu sayede satın almak istediğiniz halının  fiyat aralığının da belirlenmesi mümkün olacaktır. Örneğin; yaşam alanlarının en sık kullanılan bölümlerinden olan antre yani giriş kısmı için bir halı satın almak istediğinizi varsayalım. Bu tip alanlar gün içersinde yoğun trafiğe maruz kaldıkları için seçeceğinin halının kaliteli ipliklerden üretilmiş olmasına dikkat edilmesi gereken ilk noktadır.  Kaliteli ipliklerle dokunmuş bir halının kullanım ömrü ve yıpranma payı diğer ucuz iplikli halılara göre çok daha düşüktür. Bu sayede satın alacağınız halıyı uzun süreler boyunca renk atması, yıpranma ve incelme gibi sorunlar yaşamadan kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise halının temizliğidir. Halının modellerinin kolay bir şekilde temizlenebilir olması, antrenin genel olarak temiz tutulmasına yardımcı olacaktır. Antre, mutfak, salon gibi yaşam alanlarının en yoğun kullanılan bölümlerinin aksine çalışma odası, ütü ve çamaşır odası gibi sık kullanılmayan bölümleri için estetik görünen ancak ucuz malzemelerden üretilmiş halı modelleri tercih edebilirsiniz.  Çünkü bu alanlarda kullanacağınız halıların az kullanılması yıpranma süresini uzatacaktır.

Türkiye’nin en büyük online halı mağazası olan Halıstores, seçkin halı modelleri ile herkesin bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Uygun halı fiyatları ve ödeme seçenekleri sayesinde müşterilerine beğendikleri ürünlere bütçelerini zorlamadan sahip olabilme fırsatı veren Halıstores’u siz de ziyaret ederek yaşam alanlarınız için seçtiğiniz ürünleri kaliteli bir hizmet çervevesinde satın almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular