7.9 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 31, 2022

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Bir dil bir insan atasözünü dinleyecek olursak ana dilimiz dışında mutlaka bir dil daha öğrenmemiz gerekmektedir. Bundan 10 yıl kadar önce çoğu sektör için ikinci bir dil çok önemli değilken günümüzde ikinci dil hatta üçüncü dil zorunlu hale gelmiştir. Kariyerinizi geliştirmek ve yükseltmek istiyorsanız ingilizceyi ana diliniz gibi bilmeniz gerektiği gibi bir dil daha bilmeniz gerekiyor.

Bu yüzden eğer ingilizceyi henüz bilmiyorsanız hemen bunu gelecek 2 senenin planları arasına koymalısını. iki sene diyoruz çünkü eğer belirli bir alt yapınız yoksa ingilizceyi öğrenmek vaad edildiği gibi 5-6 aydan daha uzun sürecektir. Sıfırdan başlıyor iseniz ingilizceyi iki sene de öğrenebilirsiniz. İlk sene temel ikinci sene ise geliştirme kusursuzlaştırma çabasıdır.

İngilizcenin hangi seviyesinde olursanız olun duyduğunuz çok net bir gerçek vardır. İngilizce bilginiz sizin gramer bilginizin yoğunluğuna değil ingilizce kelime ezberinize bağlıdır. Eğer ingilizce kelime hazneniz genişse ingilizceyi öğrenmek hem çok kolaylaşacaktır hem de günlük hayata pratik bir şekilde sokmak daha rahat olacaktır.

Peki ezberim kuvvetli değilse ingilizce kelimeleri nasıl öğrenebilirim?

Günümüz eğitim sisteminde ezbere dayalı sistem oldukça gelişti. Bugün bir şeyi ezberlemek istediğiniz zaman sadece klasik kağıttan okuma ve hafızada tutma tekniği kullanılmıyor. Hafızanıza kelimeleri tutmak için resimsel tekniklerden, lnp tekniklere ve hatta ingilizce kelime testlerine kadar onlarca farklı ezber methodu bulunmaktadır.

Bu methodlarda size tavsiyemiz ingilizce kelimeleri test olarak sunan ve puanlayarak başarınızı ölçmenizi sağlayan methoddur. Bu sayede ingilizce kelimeleri ezberlerken hehangi bir metinde veya başka bir yerde karşınıza çıktığı zaman kolaylıkla hatırlayabilirsiniz. Beynin imge index yeteneği sayesinde ise kelime ile testteki soru kolaylıkla ilişkiklenebiliyor.

İngilizceyi Canlı Tutmak İçin Neler Yapılmalı?

ingilizce kelime ezberleme tekniklerinden ingilizce kelime testlerini içeren yöntemi tavsiye edebiliriz. Karışık olarak en çok kullanılan 4000 kelimeyi tekrar tekrar size soran bir sistem ile ezberlediğiniz kelimeleri sürekli aklınızda tutabilirsiniz. Bunun için www.ingilizcekelime.org sitesi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sistem hem ücretsiz hem de kelimeleri karıştırıp şıkların yerlerini değiştirerek sizin kelimeyi ezberlediğinizden emin oluyor.

Kariyerim için ingilizceyi nasıl kullanabilrim?

İngilizcenin önemini yukarıda belirttik. Kariyerinizi geliştirmek için de olabilir, kendi işinizi geliştirmek için de olabilir veya sadece kendinizi geliştirmek amaçlı da olabilir. İngilizce öğrenmek hayatınız için yapacağınız en önemli adımlardan.

Kariyeriniz için konuşacak olursak şirketler arasında en saygın sınavlar şüphesiz kpds ve üds sınavlarıdır. Bu sınavların püf noktası ise belli başlı kelimelerin etrafında dönüyor olmasıdır. Bu kelimeleri heryerde bulacağınız gibi testlerini de çözebilirsiniz. Kpds kelimeleri size bu sınavda başarılı olabilmeniz için en büyük yardımcınız olacaktır. Sınav için normal çalışma planınıza uyarken her gün düzenli bir zamanınızı mutlaka kpds / üds kelimelerine ayırmalısınız. Aynı şekilde konuşacak olursak üds sınavında çıkan en sık üds kelimeleri çalışması ile bu sınavdaki tüm kelimeleri anlarsınız.

Sınavlardaki kelimeleri anlamanız size çok fayda sağlayacaktır. Sınavdaki yorum gücünüzü arttıracak ve sizi başarıya taşıyacaktır.

Unutmayın ingilizce öğrenmenin püf noktası istikrardır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular