16.6 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 12, 2022

İş Başa Düşünce Kendimiz Yapabiliriz

Silikon tabancasıHepimizin evinde zaman zaman küçük aksaklıklar meydana geliyor. Bazen bu ufak tefek sorunlar için eve usta çağırıp bir sürü para ödemektense bazı meseleleri kendimiz halletmeyi denemeliyiz. Kendi yapacağımız bu minik işlerle bütçemize küçük de olsa katkılar sağlayabiliriz. Neticede kimse parayı kolay kazanmıyor.

Silikon tabancası kullanarak silikon çekmek de kendimizin yapabileceği türden bir iş. Öyle özel yetenekler veya ustalık bilgisi de gerektirmiyor. Özellikle mutfakta tezgah aralarında kullanılan silikon zamanla eskiyerek su sızmasına yol açabiliyor. Aşağıdaki videolarda silikon tabancasının nasıl kullanılacağı, silikonun nasıl çekileceği konusunda detaylı bilgiler bulunuyor. Bir de tüyo verip videolara geçelim: Siz yapmasanız da eşinize izlettirip bu işi ona yaptırmayı deneyebilirsiniz 🙂

 

Silikon tabancası nasıl kullanılır?

 

 

Silikon Nasıl Çekilir

 

 

Silikon tabancası nasıl kullanılır öğrendikten sonra sıradaki video silikon nasıl çekilir konusunda. Silikon çekmek ne kadar kolaymış görelim.

Silikon nasıl çekilir?

 

 

Silikon Nasıl Çekilir

 

 

Son olarak silikon çekerken taşan kısımlar nasıl temizlenir konusunda. Bu da en az silikon çekmek kadar basit.

Silikon çekerken taşan kısımlar nasıl temizlenir?

 

 

Silikon Nasıl Çekilir

 

 

Bütün işlemler bittikten sonra silikonun kuruması için bir kaç saat beklemek gerekiyor. Bu sürede silikon çektiğimiz yerleri ıslatmamaya dikkat ediyoruz. Aksi halde silikon tutmayacak ve sökülecektir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular