İştahsızlık İçin Çözüm Önerileri

1
2259

iştahsızlıkZaman zaman herkeste birtakım nedenlerden ötürü iştahsızlık görülebilir. Aslında bu kilo vermek isteyen bir kadın için iyi olarak düşünülebilir. Ancak iştahsızlık tıbbi bir rahatsızlıktır ve bu rahatsızlığın giderilmesi gerekmektedir. Kilo vermek isteyen bayanlar iştahsızlığı bir fırsat olarak görmekten kaçınmalıdır.

İştahsızlık için doğal ve bitkisel çözüm önerileri :

1-Ahududu,ayva kompostosu, badem, ceviz, greyfurt, kayısı, limon, portakal, domates, enginar, havuç, sarımsak, turp, adaçayı, Ardıç tohumu, kekik, kimyon, kişniş, nane, rezene ve söğüt yaprağının iştah açıcı özelliği vardır.

2-Bir çay bardağı kaynar suya,1 çay kaşığı havuç tohumu konulur.Kısık ateşte birkaç Dakika kaynatılır.10 dakika demlendirilir ve sabah,öğle ve akşam tok karnına içilir.

3-Kakule toz haline getirilir.Günde birkaç defa 0,5 gram kap halinde alınır.

4-Teresu teresi sıkılırarak suyundan Günde 1 bardak içilir.

5-Bir bardak kaynar suya 10 gram kantaron Bitkisi konulur.10 dakika bekletilerek öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilir.

6-Bir bardak kaynar suya 2 gram papatya konur.10 dakika bekletilip günde 1 bardak sabahları aç karnına içilir.

7-Bir bardak kaynar suya 2 tatlı kaşığı dövülmüş Kereviz tohumu konulur.10 dakika bekletilip günde 3 bardak yemeklerden önce içilir.

1 YORUM

  1. evet iştahsızlık kilo vermek veya zayıflamak için fırsat olarak görülmemeli bencede. çünkü iştahsızlık tedavi edilmezse aşırı zayıflamaya yol açabilir siteye teşekkürler 🙂 suna

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.