9.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

İstenmeyen Tüylerden ve Kıllardan Kurtulmanın Yolları

Bu makalede aşağıdaki sorunlara cevap verilmesi amaçlanmaktadır:

istenmeyen tüyler, istenmeyen tüylere kesin çözüm, istenmeyen tüylere kalıcı çözüm, istenmeyen tüy, istenmeyen tüylerden kurtulma, istenmeyen tüylere çözüm, istenmeyen tüylere son

İstenmeyen tüyler ve kıllar bir kadın için güzelliğin önünde büyük bir engel olarak duruyor bazen. Bazı kadınlar ne yaparsa yapsın bu tür istenmeyen tüylerin önüne geçemez. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sürekli yeni yöntemler keşfedilse de sorunun temelinde yatan hormonal bozukluklara henüz tam olarak çare bulunmuş değil. Vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmanın çeşitli yöntemleri var. Aşırı vücut kılı bulunan kişiler farklı yöntemler yardımı ile vücut kıllarından kurtulabilirler. İşte vücut kıllarından kurtulmaya yardımcı en sık kullanılan 3 yöntem:

 

Tüy Dökücü Kremler

Tüy dökücü kremler traşa oldukça ilginç bir alternatiftir. Krem istemeyen kılların olduğu bölgeye sürülür ve birkaç dakika beklenir. Ardından bu bölgedeki krem su ile yıkanır. Bu yöntem de tıraş gibi oldukça etkili ve çabuktur. Ayrıca tıraşın ciltte bıraktığı hafif pürüzlülük bu kremler yardımı ile tamamen önlenir. Prosedür yaklaşık olarak her on günde bir tekrar edilmelidir.

Ağda

Ağda istenmeyen kıllardan kurtulmada en etkili yöntemdir. Bununla birlikte oldukça acı verici bir süreçtir. İstenmeyen kılların bulunduğu bölgeye ağda sürülür ve arkasından ağda bantları ile bu alan temizlenir. Ağdanın en büyük avantajı kılların en erken 4 hafta sonra ortaya çıkmasıdır. Ayrıca ağda sonrası geriye büyüyen kıllar zayıflar ve ikinci seferde daha kolay alınır. Buna karşılık ağda bazı durumlarda oldukça acı verici bir süreç olabilir.

 

Tıraş

Tıraş olmak istenmeyen kıllardan kurtulmanın en popüler yöntemlerinden birisidir. Oldukça ucuz ve hızlı sonuç veren tıraş ağrısız bir pürüzsüzlük sağlar. Buna karşılık tıraş sonrası kıllar çok kısa bir süre içerisinde tekrar büyür. Ayrıca tıraş edilen bölgede geri büyüyen kıllar daha sert olarak çıkar. Buna ek olarak tıraş sırasında yaralanma riski de bulunmaktadır.

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Bence kalıcı çözüm bulmak ve bilindik güvenilir bir şey kullanmak daha sağlıklı Ben Bioder kullanmıştım memnun da kalmıştım. En azından daha güvenilir ve kalıcı çözüm geliyor bana

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular