12.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Jinekomasti Sonrası İz Kalır mı?

Jinekomasti ameliyatları genelde ameliyat sonrasında iz bırakmaz. Bunu açıklamadan önce biraz bu ameliyatın nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermem gerekiyor. 

Erkeklerde Meme küçültme ameliyatı lokal anestezi ile yapılan yani sadece meme kısmı uyuşturularak yapılan bir ameliyattır. Ameliyat memenin büyüklüğüne göre ve jinekomasti tipine göre yapılır. Bunlardan ilki sadece yağlanmaya bağlı meme büyümesi oluşumudur. Böyle durumlarda ameliyat sadece yağ emme işlemidir. Yağ emme yani liposuction yapılırsa milimetrik iğnelerde meme dokusuna girileceği için iz kalmaz. Aslında görünmez diyelim. Yağ dışarı akıtılarak meme küçülür. Bu tip jinekomasti ler genelde çok yapılandır. 

Bir diğer tip ise, yağ dokusu oluşmasıdır. Böyle durumlarda yağın dışarı atılması öyle kolay olmayacaktır. Meme dokusu cerrahi olarak meme altında bir kesik atıp memenin içine girilerek yapılır. Meme (gogus estetigi ) dokusu gerektiği kadar memeye zarar verilmeden dışarıya alınır. Böylece meme küçülür. Ayrıca deride eğer sarkma varsa fazla deride kesilerek daraltılır.

Bu yöntemde bir kesi olacağından meme altında minik bir iz kalır. Ama diğer yöntemde iz kalmaz. Yani jinekomastinizin durumuna göre memede iz kalma durumu belirlenir. 

Ben ameliyatlarımda yağ dokusu olan hastalarıma yağ emme de yaparak estetik görünüm güzelliği kazandırmaya çalışıyorum. Sonuç olarak yaptığımız iş estetik cerrahi olduğundan illa lipo da yapılarak meme ince bir çalışma ile düzgün bırakılmalıdır. 

jinekomasti

Jinekomasti Başarı oranı

Jinekomasti ameliyatların başarı oranı oldukça yüksektir. Yüzde 95 lere varan bir seviyede, başarı oranına sahiptir. Jinekomasti ameliyatı sonrasında tekrar meme eski halini almaz. Meme aşırı kilo alıp verme veya hormon ilaçlarının kullanımı gibi jinekomastiyi tetikleyici durumlar oluşmaz ise, ölene kadar ameliyat olması gerekmez. 

Jinekomasti Fiyatları

Jinekomasti Liposuction Ameliyatı Fiyatları da oldukça uygundur. Ameliyat fiyatları bütçe sarsmaz. 2016 fiyatları ile 5,000 tl ile 8,000 tl arasında değişiklik gösterir. Bu değişikliğin nedenlerini doktorumuzla birebir görüşerek öğrenebilirsiniz. 

Fiyata birinci olarak ameliyatın hangi hastanede yapılacağı diğeri ise, memenin ne kadar deformite olduğu ve ameliyat esnasında ne kadar uğraş verileceğidir. Bunlar ön planlama ile netleşir. Ameliyat olmak isteyen veya böyle bir dorun yaşayan erkekler var ise, sorularınızı cevaplamak için buradayız. 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular