14.7 C
İstanbul
Salı, Kasım 22, 2022

Kadıköy Satılık Daire Fiyatlarındaki Yükseliş Dikkat Çekiyor!

İstanbul’un en değerli ilçelerinden biri olan Kadıköy, son yıllarda kentsel dönüşüm projeleriyle ön plana çıkıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları Kadıköy satılık daire fiyatlarında yükselişe neden olurken, ilçenin çehresinin değişmesinde de etkili oluyor. Kadıköy’de özellikle Fikirtepe, Eğitim, Göztepe, Caferağa gibi mahallerde görüne satılık konut fiyat artışları dikkat çekiyor. Peki, son üç yılda Kadıköy’de emlak fiyatları ne yönde değişiklik gösterdi? Kadıköy konut projeleri bölgenin çehresini nasıl değiştirdi? İşte Zingat.com Bölge Raporu’na göre ilçenin emlak piyasasında yaşanan değişimler…

İstanbul’un konut metrekare fiyatları en yüksek ilçeleri arasında yer alan Kadıköy’de konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.18 arttı. İlçede 2017 yılı itibariyle konut metrekare fiyatları 7 bin 841 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 27 yıl oldu. Kadıköy satılık ev fiyatları ise 588 bin 096 TL ile 980 bin 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bölgenin birçok mahallesinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri de emlak fiyatlarını etkiledi. Özellikle Kadıköy’ün Fikirtepe mahallesinin kentsel dönüşüm projesi olarak konumlandırılması, ilçe genelinde de fiyatları etkileyen bir faktör oldu. Fikirtepe’de uzun yıllar devam eden kentsel dönüşüm projesiyle birlikte bölgede son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.55 azalış gösterdi. Fikirtepe mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 841 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 38 yıl olarak hesaplandı. Fikirtepe mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 588 bin 077 TL ile 980 bin 100 TL arasında oldu.

Göztepe ve Eğitim’de dikkat çeken fiyat artışı

Kadıköy’ün emlak piyasası hareketlenen bir başka bölgesi ise Göztepe ve Eğitim mahalleleri oldu. Göztepe’de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.37 artarken, konut metrekare fiyatları 7 bin 835 TL oldu. Bölgede satılık daire fiyatları 587 bin 642 TL ile 979 bin 400 TL arasında değişirken, bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi 27 yıl oldu. Eğitim mahallesinde ise satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 0.32 artış gösterdi. Ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 140 TL olan bölgede, satılık konut ortalama fiyatı 535 bin 532 TL ile 892 bin 600 TL arasında oldu.

İlçenin en eski mahallerinden biri olan Acıbadem’de ise satılık konut fiyatları son üç yılda yüzde 77 arttı. Konut metrekare fiyatlarının 6 bin 696 TL olduğu bölgede, konut yatırım geri dönüş süresi 26 yıl. Acıbadem’de satılık konut ortalama fiyatı 502 bin 163 TL ile 836 bin 900 TL arasında değişiyor.

Kadıköy konut projeleri

Kadıköy konut projeleri emlak fiyatlarını da etkileyen kriterlerden biri olarak dikkat çekiyor. Bölgede özellikle Fikirtepe, Göztepe ve Eğitim mahallerinde yoğunlaşan konut projeleri, ilçenin çehresinin değişmesinde de etkili oluyor. Fikirtepe’de konut proje fiyatları 390 bin TL ile 3 milyon TL, Göztepe’de 250 bin ile 4 milyon TL, Eğitim’de 500 bin TL ile 2 milyon TL, Acıbadem’de ise 900 bin ile 4 milyon TL arasında değişiyor.

Önceki İçerikKadınlar ve Güzellik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular