16.9 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Kadınlarda Saç Dökülmesi

kadınlarda saç dökülmesiKadınlardaki saç dökülmelerinin genelinde genetik nedenler ön plandadır. Bu yüzden genetik nedenlerden dolayı oluşan dökülmeler genellikle seyreklik tarzında meydana gelir. Kadınların saçlarının dökülme nedenlerinden diğeri ise hormonal bozukluklardan kaynaklanan dökülmelerdir. Başka bir dökülme sebebide herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılan ağır ilaçların gösterdiği yan etkilerden kaynaklanan dökülmelerdir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

saç dökülmesinin tedavisinde önce hastanın uzunca bir süre izlenmesi gerekmektedir. Bu izleme saç dökülmesinin ne tür bir dökülme olduğunu tespit amaçlıdır. Saç dökülmesinin genetik bir yapısı varsa bu tarz saç dökülmelerinin tedavisi saç ekiminden başka seçenek değildir. Eğer hormonal nedenlerden kaynaklanan bir saç dökülmesi ise bu tür dökülmelerde hormon bozukluğunun nedenlerini bulup bunun üzerine gidilerek yapılacak ilaçla tedavi önerilir.

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı saçlara sahip olmak için sadece saçlarımıza bakım yapmamız yeterli değildir. Beslenme şeklimiz bile saçlarımızın sağlığı için çok önemli faktördür. Sağlıklı saçlar için stresten uzak durmalıyız. Bunların dışında saçlarımıza bakım yapmak çok önemlidir. Bu bakımları ister kuaförlerden veya büyük kozmetik mağazalarından alacağımız kimyasal ürünlerle yapabilirsiniz. Eğer ben saçlarıma doğal ürünlerle bakım yapmak istiyorum diyorsanız,size önerilerde bulunabiliriz. Saçlarınıza yumurta ve badem yağını karıştırarak yapacağınız doğal karışımla sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.

kadınlarda saç dökülmesiSağlıklı Saçlar İçin;

  • şampuanınızı sulandırın
  • Saçlarınızı soğuk suyla durulayın
  • Saçlarınızı havluyla ovalamayın
  • Dipteki saçlardan taramaya başlayın
  • Koruyucu kullanın
  • Saçınıza maske uygulayın
  • Doğru şampuan kullanın

Saçlarınıza bu uygulamaları yapmayı alışkanlık haline getirirseniz,belli bir süre sonra saçlarınız eski ve sağlıklı hallerine kavuşacaktır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

  1. Doğru şampuan kullanından kastınız nedir. Hangi marka şampuan kullanmamız gerek. Önerdiğiniz şampuanlar var mıdır? Bana bilgi verirseniz sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular