21.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 21, 2022

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Kadınlarda çok da fazla rastlanmayan bir olaydır saç dökülmesi, en azından bu istatistik erkeklere oranlandığında nispeten doğrudur. Kadınlarda saç dökülmesine doğrudan veya dolaylı yollardan etki eden pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında tabi ki stres gelmektedir. Stres kadınların saçlarının en önemli düşmanıdır. Strese karşı alınabilecek önemler ise, etken olan sebebin üzerine gitmek veya bir doktordan yardım istemek olabilir.

Bunun dışında bazı maddelerin eksikliği de kadınların saçlarının zayıflamasına neden olacaktır. Magnezyum, çinko gibi maddeler yiyeceklerden temin edileceği gibi tablet şeklinde bitkisel ilaçlardan da temin edilebilir. En büyük problemin kesinlikle stres olduğuna değinmiştik. Stres kadınların saçlarını en fazla döken etkenlerin başında gelmektedir. Bunun dışında ise, yanlış boya kullanımı gibi etkenlerde ağır basmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesinden daha çok koparak ve kırılarak saç kaybı olmaktadır. Bu gibi olaylarda ise genellikle, besleyici krem veya bakım kürlerinden yararlanmak faydalı olacaktır.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesi de

kadınların her saç bakım kürüne itibar etmemesi gerektiğidir. İnternette dolaşan bazı bakım kürleri kadınların hem zamanlarını hem paralarını alırken saçlarına hiçbir fayda etmedikleri yetmezmiş gibi bir de saç dökülmesini tetikledikleri ortaya çıkmıştır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular