13.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Kadınların Hamileliği İstememe Nedenleri

Özellikle batılı kadınların çocuk sahibi olmaya oldukça tepkili yaklaşmalarının sebebi olarak gösterilen neden, hamile kaldıkları dönem içerisinde vücutlarında yaşayacakları deformasyon olarak nitelendirilmektedir.

Özellikle meme ve bel bölgelerinde yaşayacakları sarkmalar neticesinde kadınlar oldukça uzun bir süre boyunca esteik cerrahların kapılarını aşındırmaktadırlar. Ama hal böyle olmasına rağmen yinede belirli bir yaşa gelmeden bebek sahibi olmaları gerekmektedir.

Bu yaş aralığı Türkiye şartları göz önünde bulundurulduğunda otuz beş yaş civarında seyretmektedir. Buna rağmen hala bebek sahibi olmayan anne adaylarının ise yapacakları alternatifler oldukça sınırlı olmaktadır. Türk kadınlarının kafalarında yer alan soru işaretlerinin en büyük olanı ise bebek doğduktan ve emzirme dönemi başladıktan sonra memelerinde oluşacak sarkmalardır. Bu sarkmaların olumsuz etkileri kadınları oldukça kötü etkilemektedir.

hamile kadınBu sebepten doğacak hasarlardan korktuklarından dolayı pek çok anne adayı bebek sahibi olmayı ertelemektedir. Pek çok anne adayı ise süt anneye başvurmaktadır. Ama daha sonrasında bu göğüs bölgesinde yaşanan sarkmaların kısa bir süre içerisinde kendiliğinden düzeldiği tespit edilmiştir. İşte tamda bu noktada kadınlara düşen en büyük görev kendi göğüslerinde yaşadıkları bazı sarkma benzeri olayları kısa bir süre içerisinde düzeleceğine inanmaları olmaktadır.

Kadınlar açısından en büyük yanlış anlaşılmalar tam da bu noktada başlamaktadır. Bu sebepten dolayı yapılması gereken en büyük şey ise psikolojik telkinlerdir. İleride her zaman için sizin yanınızda olacak bir dost kazanmak her şeyiniz ile bağlanabileceğiniz bir hayat arkadaşına bir çocuğa sahip olmanın memelerinizde yaşayacağınız bir miktarlık sarkma ile asla ölçülemeyeceğini anladığınız zaman iş oldukça büyük boyutlarda değişmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

  1. Neden kadınların hamilelik istememe nedenini sadce vücüt deformasyonları ile sınırladığınızı anlayamadım. Bir kadının hamilelik istememe sebebi; eşinin sorumluluk alacağına inanmaması, çocuğuna maddi ve manevi olarak sağlıklı bir yaşam ortamı sağlayamayacak olmasını düşünmesi v.b. gibi nedenler olamaz mı? Bence bu nedenlerin yanında meme sarkması bir hiç.

    • Merhabalar;

      Yazımızda sadece nedenlerden birinden bahsetmiştik,dediğiniz doğru diğer nedenlerle ile ilgili de yazılarımız yakında sitemize konulacaktır.Tavsiyeniz için teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular