12.6 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilmediklerimiz

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilmediklerimiz

Göz kontörü kozmetiğe alerjisi olanlar, elleri titreyenler, kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyenler, gözlerinin daha anlamlı ve daha net bakmasını isteyenler, göz düşüklüğü olanlar veya gözlerinin düşüklüğünden şikayet edenler kişiler tarafından şiddetle istenen ve yaptırılan bir uygulamadır. bu uygulama göz üstüne ve göz altına iki türlü veya ikisi beraber aynı anda yapılabilir. Kalıcı makyaj uygulamaları içinde en kısa süreyi tutan göz eyelinerı ortalama 15 dakika ile yarım saat arasında uygulanılabilir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi ilk önce uygulamaya özel bir anestezi krem sürerek başlanır  15-20 dakika bekledikten sonra uygulama yapılacak bölge çizilir. Burada önemli olan şey göz yapısına uygun çizimlerin yapılması ve aynı zamanda çok belirgin değil natürele yakın uygulama yapılmasıdır.

Kalıcı makyaj ile birlikte küçük olan gözler büyültülebilir, büyük olan gözler küçültülebilir, ayrık olan gözler birbirine daha birleşikmiş gibi bir ifade verilebilir. Uygulama yapıldığı andaki renk asıl renk değildir uygulama yapıldıktan 10 gün sonra gerçek renk ve şekil ortaya çıkacaktır. İlk başta daha koyu, daha keskin hatlar olmakla birlikte belli bir süre sonra iyileşmeyle birlikte daha doğal ve daha tabi bir hal alacaktır. Kalıcı makyaj uygulamasından sonraki zamanlarda daha uzun süre kalıcı makyajı güzel bir şekilde taşıyabilmeniz için güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanmak uygulanılan bölgeyi güneş koruyucu faktörlü ürünler ile desteklemek makyajın daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kalıcı göz makyajı uygulaması göz üstüne uygulanabileceği gibi aynı zamanda göz altı uygulaması olarak da gerçekleştirilebilir. Göz altındaki kirpiklerimizi daha belirgin hale getirmek ve küçük olan gözleri daha büyütmek için kullanılan göz altı eyelinerı gözlerin daha anlamlı bakmasını daha net bir ifadeye sahip olmasını da sağlamaktadır. Bu uygulama kalıcı makyaj uygulamalarının içinde en kısa süreyi alan uygulamadır ortalama 5 dakika ile 10 dakika arasındaki uygulama süresinde işlem tamamdır.

Bu kalıcı makyaş uygulamasını yaptırdıktan sonra yaptıran kişilerin kısa bir süreliğine denize girmemelerinde fayda vardır. Bu sayede makyajın daha kalıcı olmasını sağlamış olacaktır. Makyajın ömrünü kısaltan güneş de makyaj yapılan alana çok fazla temas etmez ise bu makyajı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kalıcı makyaj videolu uygulaması.

 

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır?

 

Kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?

 

Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular