16.6 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Kalıcı Saç Düzleştirme

Dalgalı ve kıvırcık saça sahip bayanların saçlarını daha uzun kalıcı olarak düz tutabilmesi dalgalı ve kıvırcık saça sahip bayanlar için çok önemlidir. Bu tip saçların kalıcı saç düzleştirme  yöntemleriyle düzleştirilmesine defrize diyoruz. Defrize işlemi iki şekilde yapılıyor. Birincisi kısa yapılan yani bakımlı saçlar için olan sistem, ikincisi bakımsız düzleştirilmesi daha zor saçlar için uygulanan yöntem.

Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır

Kıvırcık  Saç Düzleştirme İşlemi Ve Fiyatları

Kıvırcık ve dalgalı saçlara kalıcı saç düzleştirme işlemi nasıl yapılır maddeler halinde sıralarsak;

  • Şampuanlama ve bakım
  • Düzleştirme
  • Sabitleştirme
  • Koruyucu Bakım

Saçlara ilk önce özel şampuanlar yardımıyla  bakım yapılıyor. Kalıcı saç düzleştirme ürünleri sürülmeden önce özel losyonlarla saça koruyucu bir katman oluşturuluyor. Daha sonra düzleştirici ilacımızı sürüyoruz ve ilacı sürdükten sonra saçı krepe yaparak düzleştiriyoruz. Kalıcı saç düzleştirme ilacı sürüp krepe uyguladığımız saçı 10-20 dakika arasında bekletiyoruz. Bu süre dolduktan sonra saç düzleştirici kremi saçımızdan arındırmak için iyi bir şekilde duruluyoruz. Saç düzleştirici üründen arındırdığımız saçımızı fön çekilmeden normal bir şekilde kurutuyoruz. Bu şekilde kuruttuğumuz zaman saç düzleşme sağlanmış oluyor.

Saç DüzleştirmeDaha sonra seramik maşalarla saçı düzleştirip ve kalıcılığı sağlamak için sabitleyici losyonu sürüyoruz. Saç düzleştirici işlemin en son noktası olan son bakımıda gerçekleştirdikten sonra saçlarımız kalıcı bir şekilde düzleştirilmiş oluyor.Kalıcı saç düzleştirici işlemi daha uzun süre kullanmak için özel üretilmiş şampuanlar ve losyonlar kullanmalısınız.Saçınıza uyguladığınız bu işlem 4 ay ile 8 ay arasında kalıcılık gösterir. Kalıcı saç düzleştirici fiyatları yaptırdığınız kuaföre göre ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu uygulamanın fiyat aralığı 400 tl-800 tl arasında değişmektedir.

Saç düzleştirici işlem kimyasal bir işlem olduğu için suyla yıkamak ve fön saçınızın  düzlüğünde herhangi bir değişiklik yapmaz. Bu işlemden sonra saç bakımlarına biraz daha önem vermeliyiz. Bu işlem kimyasal bir işlem olduğu için saçın canlılığında farklılıklar oluşabilir. Bu tür farklılıkları ortadan kaldırmak için şampuanlar,serumlar ve losyonlar ile saçımıza normalden daha fazla özen göstermeliyiz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Saçımı hemen hemen hergün düzleştiriyorum. Kalıcı olmuyor. Gece yatıp sabah kalktığımda saçım yine eski halinde. Başka yöntemler var mıdır Sude hanım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular