22.6 C
İstanbul
Pazar, Ekim 2, 2022

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Teknikler

Karın germe ameliyatı diğer yapılan ameliyatlarda risklerin olduğu gibi karın germe ameliyatı’ da küçük çaplı riskler barındırır. Bu riskler kişinin hayatını tehdit edecek ve sağlığına büyük ölçüde zarar verecek kadar büyük değildir. Karın germe ameliyatı sonrası oluşacak ağrılar, iltihaplar ağrı kesici ve antibiyotiklerle giderilebilir.

Karın germe ameliyatı öncesinde doktorun, hastanın şikayetlerini ve isteklerini dinleyerek karın bölgesindeki sorunun ne ölçüde olduğunu inceledikten sonra beklentilerini dikkatli ve önemli bir şekilde değerlendirir.

Karın germe operasyonlarında hastanın normal kilosunda olması veya normal kilosuna yakın olması gerekmektedir. Çünkü karın germe operasyonlarında karın derisi fazla olan hastaların normal kilolu olan hastalara göre derisi daha kalındır ve istenilen gergin, pürüzsüz ve güzel bir görünüm haline getirilemeyebilir.

Karında’ ki sorunun nerede ve ne ölçüde olduğu boyutuna göre mini karın germe yada tam karın germe operasyonlarından birisi uygulanır. Bu operasyonlarda hasta için hangisi daha iyi olacaksa o işlem uygulanır.

Mini karın veya tam karın germe operasyonu’ nu belirleyici faktörleri ise şunlardır;

Deformasyonlar göbek deliğinin hizasında veya altında ise, göbek deliğinin ve çevresinde hafif derecede yağlanma ve sarkma olmuşsa ve göbek deliğinde ve çevresinde çatlaklar olmuş ise mini karın operasyonu gerçekleştirilir.

Mini karın germedeki operasyonlar göbek deliğinin üstünde yer alıyorsa ve karın kasları iyice açılmışsa bu tür sorunlarda ise tam karın germe estetiği yapılır. Ameliyatın olduğu bölge göbek deliğinin 2-3 santim yukarısında gerçekleşir.

Yan bölgelerde ise bu durum yağlanmanın etkisine göre değişebilir. Tam karın germe estetiğinde göbek deliğinin altında ve üstündeki sarkmalar, oluşan yağ tabakaları, çatlaklar alınarak ve düzeltilerek sorun giderilir ve kişi istediği görünüme sahip olur. Tam karın germe estetiğinde oluşacak yara ve dikiş izlerinin belli olmaması için iç çamaşırı ve bikini giyildiğinde altında kalacak şekilde ayarlanır.

Daha detaylı bilgi FBM’nin Karın germe makalesinde anlatılmaktadır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular