13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Kayınvalideye Kendini Sevdirmenin Yolları

Sevdiğiniz adamla evlenmek ile her şey tamamlanmıyor. Bir nevi onun ailesi ile de evlenmiş oluyorsunuz. Özellikle kayınvalide ile aranızın iyi olması her zaman evliliğinize artı olarak yansıyor olacaktır. Peki kayınvalideye kendini sevdirmenin yolları nelerdir? Kayınvalideye nasıl davranılmalı ve nelere dikkat edilmeli bakalım.

İlk tanışma

Kayınvalideniz ile ilk tanışma oldukça önemlidir. Saygıda kusur etmemek ve biraz daha dikkatli giyinmek ilk anahtar adım olacaktır.

Kendiniz gibi olun

Düşüncelerinizde ve konuşmalarınızda olabildiğince kendiniz gibi olmaya çalışın. Kayınvalideler oldukça gözlem yapan insanlardır. Sizin iyi niyetli oluğunuz ve yapmacık biri olmadığınızın onlar gözünde ki değeri çok daha fazla olacaktır.

Gerçek sevgi

Bir kayınvalideye kendinizi sevdirmenin en kolay yolu, sizin onu gerçekten sevmeniz ve saygı göstermeniz olacaktır. Sevgi karşılıklıdır. Sevmediğiniz birine kendinizi sevdirmeniz imkansızlaşacaktır.

Mesafe her zaman iyidir

Kayınvalideniz ile elbette anne kız olmalısınız ama mesafenizi de korumaya özen göstermelisiniz. Çok samimi olmakta çok mesafeli olmakta kaynana gelin çatışmalarını arttırmaya yetecektir.

Saygılı olun

Kayınvalideniz sizden yaşça büyük ve bu sebeple bile saygılı olmanız size yakışan bir hareket olacaktır. Düşüncelerine katılmıyor olsanız da onu kırmadan konuşmak ve hareket etmek her zaman artı bir puan yönünde olacaktır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular