20.6 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Kendi Modanızı Kendiniz Belirleyin

Moda biliyorsunuz sürekli değişiyor. Bazı kadınlar neyin ne zaman moda oluğunu, modalıktan çıktığını bile takip edemiyor. Hem şunu sormak lazım: Zamanın modası size yakışıyor mu? Moda her zaman her kadın için uygun olmayabilir. Başkalarının üzerinde çok güzel duran bir kıyafet sizi açmayabilir. Bu da sizin kimi zaman çok rüküş görünmenize neden olabilir.
Kendinize yakışanı giyin

En güzel giyinen kadın, kendine yakışanı giyen kadındır. Üstelik yeni trendler genellikle fiyat bakımından uçuk olur. Bütçenizi sarsmadan ama oldukça şık giyinmek biraz da kadının kendi elindedir. Kendinizi modanın esiri etmenize hiç gerek yok. Öncelikle yaşam tarzınızın nasıl olduğunu düşünün. Sportif biri misiniz, ağır başlı mı, olgun yapıda mı, romantik mi? Eğer stilinize uygun giyinmeyip sırf moda olduğu için tercihlerde bulunuyorsanız büyük ihtimalle içinde bulunduğunuz kıyafet sizin rahat etmenize izin vermeyecektir. Bu nedenle yaşam tarzınıza uygun kıyafetler seçmeye özen gösterin.
modaGardırobunuzu sık sık yenilemeye kalkmayın. Modasının geçtiğini düşündüğünüz bir kıyafet yakın zamanda tekrar moda olabilir. Bu da sizin için durup dururken masraf anlamına gelir.
Kıyafet seçimi yaparken aldığınız bu kıyafeti daha sonra da günlük yaşamınızda giyip giyemeyeceğinizi düşünün. Her gün modaya uygun giyinmek durumunda değilsiniz. Aldığınız kıyafet daha sonraki günlerde de kullanılabilir olmalıdır.
Alışverişe başlamadan önce vitrinleri gezmeniz size alacağınız kıyafet konusunda fikir verir. Değişik vitrinler görmek alternatiflerin de çoğalması anlamına gelir. Bu nedenle alışverişte aceleci olmamakta fayda var.
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular