13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Keyifli Bir Arkadaş

Her ayın ilk pazarı keyifle yaptığım bir aktivite var ki tadına doyamıyorum; kahvaltımın ve sabah yürüyüşümün ardından kahvemi ve ELLE dergisini alıp camın önündeki koltuğuma kurulmak. ELLE benim ta genç kızlık yıllarımdan beri vazgeçilmezim aslında. Tabii onunla ilk tanışmam annem sayesinde oldu. ELLE onun da favori dergisiydi. Yanına oturur onunla birlikte resimli sayfalarına bakardım. O yıllarda pek fazla seçenek yoktu belki ama şimdi neden acaba onca dergi varken buna saplandım kaldım acaba, diye düşündüm geçen Pazar. Hatta üşenmedim açtım interneti şöyle bir araştırdım.

İlk kez 1945 yılında Fransa’da yayınlanmaya başlayan ELLE, şimdi 46 ülkede yayınlanmakta olan dünyanın bir numaralı moda dergisiymiş meğer. Sevindim, çoğu kişi benimle aynı fikirdeymiş demek ki… E hak ediyor… Gerek görselleri gerek içerikleri ile insanı sımsıcak sarıyor. Moda, en yeni trendler, güzellik, aşk, astroloji, sağlık, beslenme, çocuk, makyaj, spor, sanat, magazin, yani kısaca hayatın içinde kadına dair ne varsa bulabiliyorsunuz. Üstelik konu seçimleri çok başarılı ve ele aldığı tüm konularda da güvenilir bir kaynak olduğunu yıllardır ispatlamış durumda. ELLE ile zaman geçirirken bir yandan eğleniyor, bir yandan da bilgileniyorum. Dergiyi kapatıp kenara koyduğumda ise kendimi dinlenmiş, sıkıntılı düşüncelerden uzaklaşmış, oldukça pozitif hissediyorum. Evet, ELLE’in vazgeçilmezim olmasının sebeplerinden biri de bu olsa gerek. Diğer bir sebep ise beni moda konusunda bilgilendirmesi tabii ki. Yeni sezon için seçimlerimi yaparken hangi renklere, hangi modellere yönleneceğime onun sayesinde en doğru şekilde karar veriyorum ve sonuçtan hep memnun kalıyorum. Örneğin, bu yılın yeni saç kesimlerinden birini seçip arkadaşlarım arasında bu modelin öncülüğünü yaptım diyebilirim. Bunca yıllık tecrübeme dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim; “ELLE’i takip et, hiçbir şeyin gerisinde kalmazsın.”

Üstelik şimdi çağımızın en büyük kolaylığı internet de elimizin altında. ELLE dergisinin internet sitesine girerek buradan dergiyle ilgili tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Ana sayfadan, moda, güzellik, podyum, astroloji, ilişkiler, vb. konulardan dilediğinize tıklayarak o konudaki tüm içerik ve görsellere ulaşabilirsiniz. Söylemesi benden, okuması sizden.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular