11.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Kilo Vermeye Çalışırken Sağlığınızdan Olmayın

Yazın yaklaşmasıyla birlikte kışın alınan fazla kiloların paniği de yavaş yavaş herkesi sarmaya başladı. Şimdilerde çoğu kadın bu kilolarından nasıl kurtulacağının hesabını yapıyor. Kilolarınızdan kurtulmanın birden fazla yolu var. Ancak dikkat edin, hızlı bir şekilde zayıflayacağınızı düşünerek fazla kilolarınızla birlikte sağlığınızı da kaybetmeyin. Bunun için size bir kaç önerimiz var:

  • Her insanın metabolizması birbirinden farklı çalışır. Bu nedenle değişik uygulamalarda vücudun vereceği tepkiler de farklı olur. Bir yerlerden duyduğunuz, bir ünlüden gördüğünüz veya bir arkadaşınızın tavsiye edeceği diyeti uygulamadan önce acele etmeyin. Size uygun olup, olmadığını araştırın.
  • Teknolojiyle beraber zayıflamak ve kilo vermek için de yeni yöntemler geliştirilmeye başlandı. Bu yöntemleri denemeden önce yan etkilerinin neler olduğunu veya hangi tür hastalıklarda sakıncalı olduğunu mutlaka öğrenin. Örneğin tansiyon sorunu olan biri, karboksiterapi görmemelidir. Kılcal damar sorunu olan biri de vakum yöntemini uygulamamalıdır. Kemik erimesi olan biri ise kavitasyon gibi yöntemlerden uzak durmalıdır.
  • Kilo almanın en büyük sebebi hareketsizliktir. Neden kilo aldığınızı unutmayın. Dokularda yaşayan toksinler ve yağlar, hareketsiz bölgelerde birikir. Hareket etmeyen bölgelerde yerleşen yağlar hücreleri sarar. Sonunda yağlanma sorunu görülür.
  • Her bedenin öğünlerin içinde alması gereken bir kalori değeri vardır. Bu nedenle uygulayacağınız diyetin size günde kaç kalori kazandıracağını iyi bilin. Bu değerin altında kalori almayı öngören diyetler, vücuttaki dokuların yıkılmasına sebep olur.
  • Aşırı veya bilinçsiz egzersiz yapmak, egzersiz sırasında enerji metabolizması ile ortaya çıkan laktik asit dokularda birikerek, kalp aksında toksik etki yaratabilir. Size özel düzenlenmeyen egzersiz planlarına uymamalısınız.
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular