23.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024

Kimler Karın Gerdirme Ameliyatı Yaptırabilir?

Sıkı ve düz bir karın, kusursuz bir vücut konturunun göstergesidir. İhtiyaçlarınıza uygun bir karın gerdirme uzun yıllar boyunca karın bölgenizin görünümünü düzgün bir şekilde korumanıza yardım edecektir.

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, karın gerdirme ameliyatıyla ilgili öğrenmek istedikleriniz hakkında şu bilgileri verdi:

KARIN GERDİRME NEDİR?

“Karın gerdirme, karın bölgesini sıkılaştıran ve yeniden şekillendiren, daha estetik, memnuniyet veren, tüm görünümü daha ince gösteren bir işlemdir. Düz ve sıkı bir karın bölgesi görünümü kazanmanıza yardım edecek, şık ve yakışan şeyleri giymeye yardım edecek gözle görünür bir iyileşme sağlayacak, daha özgüvenli ve rahat hissetmenizi temin edecek bir işlemdir.

İşlem sırasında karın kasları sıkılaştırılır; fazla, sarkmış deri temizlenir, fırlamış göbek düzeltilir, vücudun orta bölümü daha düz ve sıkı bir görünüm kazanır. Karın gerdirme işlemi gerek kadınlar gerekse erkekler için uygundur. Özelikle kilo kaybı ya da gebelikten dolayı vücudunda ciddi deformasyon olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

KARIN GERDİRME ADAYLARI

Kozmetik bir işlem yaptırma kararı kişiseldir ve hastalar çeşitli nedenlerle karın gerdirme işlemi yaptırmak isteyebilir. En iyi adaylar ideal kilolarına yakın kişiler, sağlık durumu iyi olan ve sigara içmeyenler ve ameliyatın kendilerinde yapacağı değişiklik konusunda gerçekçi bir beklenti taşıyan kimselerdir. Aşağıda belirtilen durumlardan biri size uyuyorsa karın gerdirme bir seçenek olarak düşünülebilir:

  • Diyet ve egzersiz ile kilo kaybettiğiniz halde karın bölgesinde çıkıntı ve gevşeklik varsa,
  • Karın kasları ve derisi, gebelikte gerilmiş ve sonrasında sarkmışsa,
  • Önemli miktarda kilo kaybından sonra bel çevresinden sarkan fazla deriyi ortadan kaldırmak istiyorsanız,
  • Vücudunuz biçimli olduğu halde bel bölgesinde her zaman bir taşma varsa.

Karın gerdirme ameliyatı, bu durumda olan kişilere her zaman hoşnut olmadıkları görünümden kurtulup daha sıkı ve düz bir karına sahip olma imkanı sağlamaktadır.

ELDE EDİLEN SONUCU KORUYARAK EN İYİ GÖRÜNÜME KAVUŞABİLİRSİNİZ

Karın gerdirme ameliyatında elde edilen sonuç kalıcıdır. Karın kasları gerginleştirilir ve bu gerginliği korur; fazla deri atılır ve tekrar geri gelmez. Yine de ileride yaşanacak gebelikler, tekrar kilo almak bu sonuçları olumsuz etkileyecektir. Kasların ve derinin tekrar gerilmesi kilo kaybı ya da gebeliğin sona ermesi ile tekrar gevşemelerine ve sarkmalarına yol açabilir. Eğer başka çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız ya da hala ideal kilonuza erişmeyi bekliyorsanız, karın gerdirme ameliyatından önce bu hedefleri gerçekleştirmek en doğru seçim olacaktır. Nitelikli bir kozmetik cerrah tarafından yapıldığında, karın gerdirme ameliyatı, kendi ince siluetinizden hoşnut, daha genç görünen ve her gün daha iyi görünüp ve hissettiren bir yaşam değişikliği ortaya çıkartacaktır.

KOZMETİK CERRAHI SEÇERKEN

Karın gerdirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız yapacağınız en önemli seçim, işlemi gerçekleştirecek kozmetik cerraha karar vermektir. Karın gerdirme ameliyatı, güvenli ve başarılı bir sonuç elde etmek için uzmanlık eğitimi ve deneyim gerektirmektedir. Çeşitli kozmetik cerrahlarla görüşürken kaç kez ve ne sıklıkta bu ameliyatı yaptıklarını sorun.

Her zaman kozmetik cerrahın eğitimini ve sertifikasını sorun. Sertifikalı bir kozmetik cerrah seçerek bu işlemi yapacak kişinin karın gerdirme kozmetik cerrahisinde resmi eğitim aldığını ve bu ameliyatı tam akredite bir cerrahi kurumda yapacağını garantiye almış olursunuz.

Son olarak cerrahın yaptığı ameliyatlardan önce ve sonra çekilen fotoğraflar bakarak sizinkine benzer görünümü olan hastaların ameliyattan sonra nasıl göründüğüne bakın. Bu cerrahın estetik hassasiyetinin sizinkine uyup uymadığını anlamanıza yardım edecektir.”

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular