27 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 22, 2022

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpikler için Bitkisel Bakım

Genç veya olgun farkı gözetmeksizin çoğu kadının dikkat ettiği önemli bir unsur olan –ki erkeklerin de dikkatini celp etmektedir.- kirpikler ve bakımı günlük hayatımızda kişisel temizlik ve bakım kategorisinin önemli bir unsuru haline gelmiştir.

Kirpiklerin güzel ve sağlıklı görünmesi açısından “kirpik bakımı” için yapılabilecek pek çok şey mevcut. Güzel bir yüz görünümü için bayanların dikkat ettikleri noktalardan olan kirpik bakımında dikkat etmeniz gereken unsurlara önem verdiğinizde yüz güzelliğinizi daha pozitif bir şekilde yansıtabileceksiniz.

Ancak sadece estetiğin yanı sıra “sağlıklı kirpikler” de düşünülmeli, buna göre bir müdahale yapılmaya çalışılmalıdır. Normal olan durum budur. Ancak gelin görün ki kadınlarımızın güzel görünmek uğruna yapmadıkları şey yoktur. Kadınların en büyük sorunlarından olan güzellik için her şeyi yaptıkları dönemlerde sağlıklarını hiçe attıkları görülmekte ve bu yanlışlardan dolayı problemler ile karşılaştıkları da görülmektedir. Unutmayın ki sadece güzellik değil sağlık da oldukça önemlidir ve ilk olarak düşünülmesi gerekendir.

“Sentetik kirpikler” , kimyevi madde kullanımları, göz losyon ve göz çevresi için losyon ve kremler kirpiklerin güzel görünmesini sağlayabilir. Ancak sağlığını garanti etmesi mümkün değildir. Çünkü kişiden kişiye farklı olan genetik yapı, bu ilaçlara karşı farklı reaksiyonlar gösterebilmektedir. Yan tesirsiz ilaç olmamaktadır. Bunu düşünerek insanların hareket etmesi gerekmektedir. “Kirpikler için bitkisel bakım” kimyevî madde ihtiva eden çeşitli kozmetik maddelerinin/ ilaçların kullanımından daha faydalı olacaktır.

Önceki İçerikSelülit Tedavisi
Sonraki İçerikAdet gecikmesinin nedenleri
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular