21 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 14, 2022

Kirpik Lifting Nedir?

Özellikle son yıllarda estetik alanında birçok kavram estetik literatüre girdi. Bunlardan bir tanesi estetik konusunda yeni nesil kalıcı makyaj olan kirpik Lifting uygulamasıdır. Bugün birçok güzellik ve estetik merkezlerinde uygulanan kirpik Lifting özellikle kadınların ilgi odağı durumundadır. Kirpik lifting nedir sorusu büyük çoğunluk tarafından sorulan bir sorudur.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting kirpikleri uzun vadede daha dolgun, daha uzun, daha hacimli görünmesini sağlayan bir işlemdir. Kirpik Lifting uygulamasında organik ve doğal maddeler kullanılır. Göz sağlığı açısından hiçbir sakıncası olmadığı kanıtlanmıştır. Kirpik Lifting uygulaması uzun süre kullanılabilecek kalıcı bir makyajdır. Kullanıldığı süre içinde dökülme veya herhangi bir deformasyon oluşmaz.

Kirpik Lifting Uygulama İşlemi

Kirpik Lifting nedir? Bu uygulama seyrek, hacimsiz ve az kirpikli kişilere uygulanır. Dolgun kirpik makyaj yapmadan da son derece göz alıcı görünür. Bu nedenle kirpik Lifting uygulaması sonrasında makyaja dahi ihtiyaç duyulmaz. Kirpik Lifting uygulaması kirpiklerin hacmi ve uzunluğuna göre pet yapıştırılarak uygulanır. Ardından kirpikler tek tek ayrılır ve cımbızla göz kapağına yapıştırılır. Yapıştırıldıktan sonra bakım ürünü sürülerek belli bir süre beklenir. Beklemenin ardından kullanılan pedler çıkarılarak özel bakım ürünü sürülür.

Kirpik Lifting Uygulamasında Nelere Dikkat Edilir?

Kirpik Lifting uygulaması kirpiklere maksimum 3 ay süreyle uygulanan ve kirpiklerin kıvrık, kalkık kalmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamada kullanılan maddeler genellikle hassas ciltlerde de kullanılabilen maddelerdir. Ancak yine de bazı durumlarda reaksiyona yol açabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Uygulamadan önce göz makyajı tamamen çıkarılıp temizlenir ve uygulamaya geçilir. Özel madde sürüldükten sonra kuruması için bekletilir. Kirpik Lifting uygulamasından sonra yaklaşık 12 saat herhangi bir makyaj ve kozmetik ürün kullanılmaması gerekir.

Kirpik Lifting Uygulaması Zararlı Mıdır?

Kirpik Lifting uygulaması bugün birçok güzellik merkezlerinde yapılan bir uygulamadır. Bu işlem gözlere zarar vermez. Ancak göz hassas bir organ olduğu için yine de bu konuda dikkatli davranmak gerekir. Kirpiklere uygulanan kimyasal solüsyonlar bazı durumlarda tahrişe sebep olabilir. Ancak bu çok az sayıda görülen bir durumdur. Ancak kirpik Lifting uygulamasından sonra kirpiklerde herhangi bir azalma dökülme ve cılızlaşma görülmez.

Kirpik Lifting Uygulaması Hakkında

Birçok kadının ortak sorunu olan seyrek hacimsiz ve düz kirpikler kirpik Lifting ile bir alternatif, kalıcı makyaj oluşturur. Kirpik Lifting uygulaması sonrasında yorgun bakışlar olmaz ve canlı bir görüntü oluşur, hatta makyaj yapmaya gerek kalmaz.

Kirpik Lifting Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kirpik Lifting uygulaması her ne kadar kalıcı bir makyaj olsa da maksimum 2 ay kullanılır. Kirpiklerdeki lifting etkisi geçtikten sonra dahi bir süre daha kullanılmaya olanak tanıyan bir uygulamadır. Günümüzde birçok kadın kirpik Lifting uygulamasıyla maskara ve rimel kullanmak zorunda kalmaz. Ancak uygulamayı güvenilir ve gerçekten bu konuda uzman olan kişilere yaptırmak önemlidir. TB Beauty Store sitesinden kirpik lifting malzemelerine ulaşabilir, ister profesyonel anlamda isterseniz de kişisel bakımınızda bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikRüyada Civciv Görmek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular