16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Kış Aylarında Bakım

kış aylarında bakımCildimiz güneşli günlerin ardından kendini hem bu güneşli günlerden kurtarıp önümüzdeki kış mevsimi içinde karşılaşacağı zorluklara karşı kendini hazırlamalıdır. Kış mevsimine girmeden önce kimyasal peeling yaptırarak ölü ve zarar görmüş ciltten kurtulup kış aylarına kendimizi yenilenmiş bir cilt yapısı ile karşılamalıyız.

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Cildimiz için kullandığımız ürünlerde yaz ve kış aylarında kullanılabilecek ürünler olmak üzere ikiye ayrılır. Cildinizin bakımında yaz aylarında kullandığımız ürünü kış aylarında kullanamazsınız. Kış aylarında cilt bakımında kimyasal ürün kullanmak yerine sütlerle temizlemekte çok büyük fayda vardır. Kış aylarında cildimizi temizlerken su kullanmayıda azaltmalıyız. Kış aylarında yüzümüzü temizlerken kullanacağımız su cildimizde çatlamalara neden olabilir. Cildimiz sütle temizlendikten sonra tonik yardımıyla ciltte kalan kirleri ve makyaj artıklarını da temizleyerek cildimizi iyice arındırıyoruz. Kış aylarında cildimizi soğuklardan koruyacak ve uzun süreli nemlendirecek kozmetik ürünlerle cildimizi taze tutmalıyız.

kış aylarında bakımEl,Ayak Ve Saç Bakımı

Kış aylarında ellerinize ve ayaklarınıza daha çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Ellerimizi yıkarken sert sabunlar kullanmazsanız ellerinizdeki nemi yok etmez ve kurumalarına neden olmaz. Ellerimizde sert sabun yerine sıvı sabunlar kullanmak daha faydalı olacaktır. Her akşam ellerimize nemlendirici kremlerle bakım yapmalıyız. Akşamları yaptığımız bu nemlendirme işlemi ellerimizin çatlamasına engel olacaktır. Kış mevsiminde ayaklarımız hep kapalı ortamlarda kaldığı için ekstra bakıma ihtiyaç duyarlar. Akşamları ayaklarımızı sıcak suyla iyicene yumuşatıp ayaklarımıza nemlendirici krem uygulayarak ayaklarımızın daha da rahatlamasını sağlayabiliriz. Kış mevsiminde havaların aniden soğumasıyla saçlarda yıpranmalar ve kurumalar başlar. Saçlardaki bu yıpranmalar ve kurumaların dengesini sağlamak için kış aylarında saç bakım ürünlerinin kullamını arttırmalıyız. El,ayak ve saçlarımızı kış ayının özelliklerinden dolayı oluşturabileceği problemler için onları şapka,eldiven ve bunun gibi koruyucu giysilerle koruyarak bize verebilecek zaraların önüne geçmiş oluruz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular