22.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

 

kis-makyaji-nasil-yapilirKış aylarında özellikle sağlıksız yakıtların yanmasından dolayı artan hava kirliği ve havanın kapalı olması durumları sebebinden dolayı cildiniz daha sağlıksız ve soluk gözükecektir. Bu durumdan aşağıda yer alan kış makyajı taktiklerini uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Kış Makyajının Özellikleri

 

Makyaj eğer kapatıcı bir tene sahipseniz kapatıcı kullanmanız daha sonradan uygulayacağınız fondöten kullanımı için işinizi kolaylaştırır. Eğer canlı bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız onu homojenleştirme çalışması yapmalısınız. Homojenleştirme işlemi içince bazı renklerin nasıl etkileri olduğunu bilmelisiniz.

Eğer kızarıklıkları gizlemek istiyorsanız yeşil, porselen bir hava istiyorsanız beyaz, sade bir hava vermek istiyorsanız bronz rengi kullanmalısınız. Ancak sadece renkleri bilmek bunun için yeterli değildir. Ayrıca nasıl uyguladığınızda büyük öneme sahiptir.

Kış Makyajı Teknikleri

Kış makyajı uygulamasında adımlar şöyle olmalıdır;

1-      Önce eğer kapatıcı kullanacaksanız kapatıcı kullanmayacaksanız fondötenden bir miktar alarak parmaklarınızı kullanıp teninize yayın ve pamuk yada ponpon ile daha da yayılmasını sağlayın.

2-      Bu işlemleri yaparken burun kenarı, alın, çene gibi hassas ve zor bölgelerde daha dikkatli olun.

3-      Allık olarak az pembe bir renk seçin.

4-      Makyajı tam yerleşmiş ve hafifletilmiş hale getirmek için kalın bir fırça kullanarak güneş pudrasıyla birlikte hafif dokunarak sürün.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular