18 C
İstanbul
Cuma, Kasım 4, 2022

Kışa Özel Cilt Bakım Önerileri

Kış mevsiminin kapıya dayanması ile birlikte erkeklerin ve bayanların yaşadığı pek çok cilt bakımı ile ilgili sorunu bulunmaktadır. Kışın bakımlı olmak adına insanlar cilt bakım ürünlerine ilgi gösterir iken bu ürünlerin hangilerinin ne derecede kullanacağı çok önemlidir. Erkeklerin ve bayanların yaşadığı ortak sorunlar arasında dudak, el ve yüz bölgelerinde kış mevsiminin getirdiği hava şartlarından dolayı cilt sorunları oluşmaktadır.
Kış mevsiminde en çok soğuk alan bölgemi olan ellerimizi muhakkak korumamız gerekmektedir. Gün içerisinde en az 2 kere nemlendirici oranı yüksek kremler ile ellerinizi kremlemeli ve dışarı çıktığınızda muhakkak eldiven takmanız gerekmektedir.

Cilt Bakım Önerileri

Kış mevsimi kuru havayı ve düşük nemi beraberinde getirmektedir. Bu sebepten dolayı en çok dudaklarımızda çatlaklar oluşmaktadır. Bu çatlaklar dışarıdan hiç hoş görünmez iken erkekleri ve bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Bayanlar nemlendirici dudak tatlandırıcıları erkekler ise özel olarak üretilen nemlendirici kremleri dudaklarında kullanmalıdır.
Kış mevsiminde yüz bakımı çok önemlidir. Güzel bir cilt görünümü için her gün düzenli olarak yüzlerinizi nemlendirici oranı yüksek olan kremler ile kremlemeniz gerekmektedir. Krem kullanır iken bunu dışarıya çıkmadan daha da fazlalaştırmanız gerekmektedir.
Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte nem oranı düştüğü için sağlık sorunları ( özellikle grip ) yaşanmaktadır. Bunun için öncelikle düzenli beslenme gerekmektedir. Cildinizin güzelliğini oldukça fazla etkileyecek olan bu maddeye dikkat etmeniz ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte düzenli olarak bol bol su tüketmeniz gerekmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

Son Konular