24.9 C
İstanbul
Pazar, Eylül 11, 2022

Küçük Çocuklara Yönelik Uygun Oyuncak Seçme Kriterleri

Oyuncaklar, çocuklara başkalarıyla nasıl iletişim kuracağını ve dünyayı öğrenmeyi öğretir. Çocuğunuzun mevcut gelişim dönemi, oyuncak seçimi konusunda büyük rol oynar ve küçük çocuğunuz için seçtiğiniz tamamanne oyuncakları gelişimini olumlu etkiler. Becerileri geliştiren oyuncakları seçmek için kriterler, ince motor becerileri, harf tanıma, sayma, kişisel bakım ve dil gelişimi gibi şu anda öğrenmekte olduğu becerilerin sentezidir.

Yaşa Göre Tamamanne.com Tavsiyeleri

Oyuncak ve oyun paketlerinin çoğunda tavsiye edilen yaş aralığı vardır. Yaş aralığı, yalnızca ortalama çocuk gelişimine dayalı bir öneri niteliğindedir. Oyuncak seçeneklerini elemek için kutunun üzerindeki bilgileri genel bir rehber olarak kullanın. Çocuğunuz için oyuncakların ek bir risk taşıyıp taşımadığını belirlemek için pakette listelenen basılı uyarıları veya güvenlik önlemlerini okuyun. Çocuğunuzun bireysel becerileri ve gelişimi hakkındaki bilginizi, oyuncak için tavsiye edilen yaş grubuna girip girmeyeceğini belirlemek için kullanın.

Güvenli Oyuncaklar

Bir oyuncağın parçaları, küçük çocuklar için tamamanne.com.tr adresinden satın alırken güvenlidir. Fakat yürümeye başlayan çocuk ve anaokulu öğrencileri bile ağzına nesneler atar. Boğulma riski oluşturan küçük parçalar içerdiğini belirlemek için oyuncağın tüm bileşenlerini kontrol edin. Oyuncaklar genellikle ana öğeyle birlikte boyutu küçük olan aksesuarları içerir. Oyuncak yapısının kalitesine, özellikle de oyuncağın üzerine küçük parçalar takılıysa bakın. Zayıf yapı çocuğunuz oyuncakla oynarken küçük bir bölümün ayrılma riskini arttırır.

Eğitici Oyuncaklar

Oyuncaklar çocuklara neşe ve keyif katarlar, fakat aynı zamanda küçük çocuğunuz için de eğitim değeri sağlayabilirler. Şu anda ilgilendiği ve gelişimsel becerileri uygulamasına izin veren oyuncakları seçin. Örneğin, 3 yaşındaki çocuğunuz eşleştirme ile tanımayı öğreniyorsa, harf blokları veya ahşap puzzle oyunları düşünebilirsiniz. İnce motor becerileri ile pratiğe ihtiyacı olan çocuklar için, basit hareketi gerektiren ve birlikte modellenen bloklar veya yapılandırma gerektiren oyuncakları seçin. Çocuğunuzun, sunduğu eğitimsel değeri belirlemek için oyuncakla nasıl oynadığını takip edin.

https://www.tamamanne.com.tr/ online adresi, özellikle küçük çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunan pek çok oyuncak alternatifi ile öne çıkıyor. Ahşap mesafe tahmin oyunu, ahşap penguen balık tutma, kademeli boncuk sıralama, tangram, eğlenceli küpler, ahşap puzzle bağlantı kurma oyuncakları gibi birçok eğitici ve eğlenceli oyuncağı bir arada bulabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular