24 C
İstanbul
Salı, Haziran 21, 2022

Lazer Epilasyon Nedir ve Zararları Var Mıdır?

Lazer epilasyon nedir?
Vücudunuzdaki istemediğiniz tüylerinizden başa çıkmak üzere kullandığınız epilasyon aletlerinden, cımbızla uğraşmaktan, tıraş olmaktan yada ağda acısına katlanmaktan bıktıysanız, lazer epilasyon sizin için kesin çözüm olabilir. Lazer epilasyon, yurdumuzda oldukça yoğun olarak müracaat edilen ve başarıyla yapılan tedavi metotlarından biridir.

Gerçek manada lazer epilasyonun çalışma mantığı , istenmeyen tüylerin diplerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi ilkesine dayanır. 1990 yılında uygulanmaya başlamıştır ancak son yıllarda özellikle hızla gelişen teknolojinin büyümesi ile beraber hem ücretleri ucuzlamıştır, aynı zamanda daha acısız, ağrısız bir tedavi yolu durumuna gelmiştir.

istenmeyen-tuylerden-kurtulma-yontemleri

Lazer epilasyon tedavisinin riskleri ve yan etkileri
Lazer epilasyonun sizin için düzgün bir tedavi yolu olup olmadığına karar vermek için bir çok faktör bulunuyor. Bunlardan en elzemi prosedür sonrasında meydana gelebilecek yan etkilerin riskini almanızdır. Hiç bir medikal tedavide, daha sonra ortaya çıkabilecekler için güvence verilemez ve lazer epilasyon çeşitleri de bir istisna değildir. Yan etkiler geçici yada kalıcı olabilir ve bunda sizin cilt/tüy kökü tipiniz etkin rol oynayacaktır. Tabii ki tedaviyi tatbik eden merkezin, klinik bilirkişi doktorunun deneyimi ve kullandıkları lazer teknolojisi de önemli bir faktördür.

Lazer epilasyon sonrasında, ağrı, şişkinlik, kızarıklık, kabarma, ten lekeleri vb. Geçici yan etkiler ortaya çıkabilir, bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda lazer epilasyonu uygulayan hekiminiz ile iletişime geçmeniz önem arz etmektedir.

 

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular