11.7 C
İstanbul
Salı, Kasım 15, 2022

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir

1997 yılında ilk olarak ortaya çıkan lazer ameliyat operasyonları kısa süre içerisinde oldukça fazla ilgi çekmiş ve ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Lazerin tanımını yapacak olur isek kısaca tek dalga olarak boyutlandırılmış ve yoğunlaştırılmış ışık anlamını taşımaktadır. Lazer ile epilasyonun ortak noktasını bulan uzman doktorlar, lazer epilasyon ameliyatları sayesinde kıl köklerini tamamen ortadan yok ederek kalıcı şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon ve Avantajları

–        Bay bayan binlerce kişide etkin, hijyenik ve kalıcı olarak etki etmektedir.

–        Gerekli şartlara uygun olarak gerçekleştirildiğinde oldukça güvenilir ameliyatlardır.

–        Küçük epilasyon cihazları sadece bacak ve kol bölgelerinde uygulanır iken lazer epilasyon sayesinde sırt ve göğüs bölgelerinde ki istenmeyen tüylerden de kurtulabilirsiniz.

–        Pek çok kişi lazer epilasyon ameliyatlarının hemen ardından evlerine giderken çeşitli şartlardan dolayı göreceli olarak az ağrılar yaşanmaktadır.

–        İstenmeyen tüylerin lazer epilasyon ameliyatları uygulandıktan sonra çıkma olasılığı %2 dir.

–        Oldukça hızlı bir yöntem olan lazer epilasyon ile vücudunuzun tüy oranına göre yaklaşık 2 3 saat kadar süren bir ameliyat geçirmektesiniz.

Lazer epilasyon ameliyatlarını tercih etmek istiyorsanız öncelikle doktorları ve klinikleri oldukça iyi araştırmanız gerekmektedir. Lazer ışınları doğru kullanılmadığı ve gerekli önlemler alınmadığı takdirde oldukça zararlı olur iken bu ameliyatı daha önce defalarca kez yapan doktorları tercih etme en doğru karar olacaktır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular