18 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Liposuction Uygulaması Sayesinde Yağlardan Kurtulun

Liposuction, yağ aldırma uygulaması günümüzde en çok merak duyulan estetik operasyonlarının başında gelen operasyonlardan birisidir.

Liposuction uygulaması vücudun karın, kalça ve de yüz bölgelerinde, diyet ile diğer zayıflama uygulamalarına cevap vermeyen yağ dokuları ile vücut hatlarının şekillendirilmesi adına gerçekleştirilen cerrahi yöntemdir.

Kimler liposuction uygulamasını yaptırabilir?

Öncellikle liposuction uygulaması prosedür hakkında gerekli olan beklentilere sahip olması gerekir. Bu yüzden de liposuction uygulaması kilo kaybı değil, bölgesel olarak incelme ile vücut biçimlendirme uygulamasıdır. Bu uygulamaya karar veren bireyin bu durumun bilincinde olması şarttır. Liposuction uygulaması fazla kilosu bulunanların zayıflaması amacıyla değil, inatçı yağların sebep olduğu alanları incelterek diğer alanlarda daha uyumlu bir hale getirmeyi sağlar.

Bir sağlık problemi bulunmayan, hamile veya emzirme dönemi içerisinde olmayan bütün herkes liposuction uygulamasından rahatça faydalanabilir. Yaş durumu da genellikle belirleyici bir etken olmasa da bu yaş ilerledikçe de cildin elastikiyetini kaybettiği ve yaşlı ciltlerin daha genç ciltler halinde etkili sonuçlar elde edebilmesi adına ek operasyonlara ihtiyaç duyulabileceğini unutmamak gerekir.

Liposuction uygulaması diyabet, ciddi kalp ya da akciğer problemleri ve dolaşım problemi bulunan bireylerde ya da liposuction işlemi uygulanacak olan bölgede yakın zamanda operasyon yapılan bireyler adına riskli olabilir. Bu ve benzeri durumlarda cerrah tıbbi geçmişi için detaylı bilgilendirme verilmesi çok önemlidir.

Liposuction Nasıl uygulanır?

Klasik liposuction uygulamasında inceltme işlemi uygulanacak olan alanda 1-2 mm’lik ufak kesiler açılarak farklı yöntemlerle dirençli olan yağlar eritilir. Parçalanan, eriyen bu yağlar ince kanüller veya enjektör kullanılarak vakumlama uygulamasıyla alan içerisinden alınır. Ameliyat izlerinin görünmemesi adına vücut kıvrım alanlarına iç çamaşırı alanında kalacak şekilde operasyon uygulanır.

İyileşme süreci nasıl İşler

Liposuction uygulamasında, lokal anestezi içerisinde uygulanan ve de hastaların çok hızlı bir şekilde iyileştiği ameliyattır. Çok sayıda hastaya uygulanan bu liposuction uygulaması tekniğine göre birkaç gün içerisinde iki hafta sürede normal hayatına dönebilmektedir. Yine bu tekniğe göre morarma veya ağrı oranı farklılık gösterebilir. Lazer liposuction uygulamasında iyileşme süresi daha kısa ve de sıkıntısız geçer.

Her liposuction uygulamasından sonra mutlaka hastanın sıkı korse giymesi gerektiği tavsiye edilir. Bu korse ile vücudun liposuction işlemi sonrasında şekle girmesini sağlarken aynı zamanda da cilt dokusunun sıkılaşmasını sağlar. Lazer liposuction uygulamasında yağ alımının haricinde cilt sıkılaştırma işlemi yapılabildiğinden dolayı cildin sıkılaşması ise sağlanmış olur. Detaylı bilgi için Türkiye’nin tanınan estetik cerrahlarından Prof. Dr. Ufuk Bilkay’ın İzmir estetik merkezi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doktor için tavsiye ediyorum sayfasına da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular