18 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Lohusalara Özel Pijamalar Büyük İlgi Görüyor

Hamilelik ve doğum sonrası dönemlerde kadınların daha konforlu bir gün ve gece geçirmeleri için hazırlanmış olan kıyafetler çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Özellikle lohusa pijama takımı modellerinin hamilelik döneminde de sıklıkla kullanıldığı biliniyor.

Bu süreçte kadınların kan dolaşımlarını önlemeyecek bir dizayna sahip, rahat ve kolay giyilip çıkarılabilen kıyafetlere ihtiyacı oluyor.

Tasarımcılar da anne adaylarının bu beklentilerini karşılayan tasarımları hazırlayarak beğeniye sunuyor. Konfor beklentisini karşılayan lohusa pijama takımı modelleri ise hem doğum öncesinde hem de lohusalık sürecinde kadınların adeta imdadına yetişiyor de denebilir. Çünkü bu tasarımlar özellikle vücudun karın ve göğüs bölümünde sıkılık oluşturmayacak bir şekilde üretiliyor.

Lohusa Pijama Modelleri De Modadan Etkilendi

Yeni tasarlanan lohusa pijama takımı modelleri eskisine nazaran trendlere ve modaya çok daha uygun özellikler taşıyor. Bu yönüyle lohusalık kıyafetlerinin de artık modanın etkisi altına girdiği şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Yeni takımlar yine iki parçadan oluşuyor ve alt parça sade, üst parça ise çeşitli desenlerle taçlandırılıyor.

Bu yönüyle daha şık bir görünüm de almış olan pijama takımlarının esnek kumaşlardan hazırlandığı da dikkatlerden kaçmıyor. Elastik yapıda olması, vücudu sıkarak kan dolaşımının sıkıntıya girmesini önlüyor. Bu açıdan kadınların gün boyunca kendilerini daha iyi hissetmelerine olanak tanıyor. Aynı zamanda vücudun çeşitli yerlerinde uyuşmalar olmasını da önleyebiliyor.

Kadınlar Pijama Takımlarını İnternetten Alıyor

Bu arada konuya dair yapılan araştırmalar ve istatistikler, kadınların doğum öncesi ve lohusalık dönemine dair kıyafetlerini mağazalardan ziyade internetten satın aldıklarını da ortaya koyuyor. Daha fazla seçenek ile karşılaşmalarının yanı sıra aradıkları kıyafeti bulmalarının daha kısa sürmesi de anne adaylarını sanal ağdan alışverişe itiyor. Fiyatların daha uygun bulunması da bu noktada etkili olabiliyor.

Özellikle https://www.camasirburada.com/lohusa-pijama-takimi gibi geniş model seçeneği sunan adreslerin daha büyük ilgi gördüğü de yine araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlardan biri. Kadınların bu dönemde seçtikleri kıyafetlerin kalitesine, her zamankinden daha fazla özen gösterdikleri de belirlendi. Bunun nedeni olarak da hem kendilerine hem de bebeklerinin sağlığına bu dönemde daha fazla dikkat ediyor olmaları gösteriliyor.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular