10.6 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 6, 2023

Mama Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin altıncı ayını doldurmasıyla birlikte tatlı bir heyecan başlar. Çünkü o güne dek anne sütüyle ya da formülle beslenen bebeğinizin katı gıdayla tanışma vakti gelmiştir. Katı gıdaya geçiş döneminde en önemli ihtiyaçlardan biri mama sandalyesidir. Peki, hem sizin beklentilerinizi karşılayan hem de bebeğinizin rahat edebileceği bir mama sandalyesi seçerken neleri göz önünde bulundurmak gerekir?

 

Mama sandalyesini kullanacağınız yere karar verin

Mama sandalyesini mutfakta mı, oturma odanızdaki yemek masasının yanında mı kullanacaksınız? Mama sandalyesi için ne kadar alanınız var? Sandalyeyi taşımanız gerekecek mi? Tüm bu soruları hesaba katarak sandalyenizin ebatlarına karar verebilirsiniz. Mama sandalyenizi farklı alanlarda kullanmanız gerekecekse Joker’inhafif, kolay katlanırveya daha da iyisi tekerlekli mama sandalyesi modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Sık sık dışarı çıkıyorsanız veya seyahat ediyorsanız, portatif mama sandalyelerine ve masaya monte edilen modellere yönelebilirsiniz.

 

Her şeyden önce güvenliği hesaba katın

Bebeğiniz ilk aylarda olmasa da biraz olsun ayaklanmaya başladığında mama sandalyesinde ayağa kalkmaya çalışabilir. Bu da devrilme, yüksekten düşme gibi kazalara neden olabilir. Söz konusu ihtimalleri önlemek için mama sandalyenizin sağlam olması ve emniyet kemeri gibi güvenlik aparatları içermesi önem taşır. Mama sandalyesinin sağlıklı materyallerden üretilmiş olması da yine güvenlik çerçevesinde değerlendirilebilir. Joker mama sandalyesi modelleri arasında güvenlik standartlarına uygun seçenekler bulabilirsiniz.

 

Bebeğinizin konforuna özen gösterin

Keyifle geçen öğünler için bebeğinizin mama sandalyesinde rahat etmesi kritik öneme sahiptir. Bebeğiniz mama sandalyesinde rahat edemezse huzursuzlanabilir, bu da beslenme saatlerini olumsuz etkileyebilir. Bebeğinizin omurgasını destekleyen, diklik derecesi ve genişliği kademeli olarak değiştirilebilen, boyuna ve kilosuna göre ayarlanabilen, ayak dayama basamaklı modeller konfor açısından bir adım öne çıkar.

 

Temizliğinin kolay olmasına dikkat edin

Ek gıdaya geçiş demek; havada uçuşan püreler, yerleri boylayan haşlanmış sebzeler demek. Özellikle BLW (Bebek Önderliğinde Beslenme) yöntemiyle ek gıdaya başlayacaksanız her öğünden sonra kapsamlı bir temizlik yapmaya hazır olun. Dolayısıyla mama sandalyenizin de kolay temizlenebilir bir model olmasına dikkat edin. Kolaylıkla silinebilen, tepsi gibi aparatları çıkarılabilen, gerektiğinde tamamen yıkanabilen mama sandalyesi modelleri ile temizlik konusunda rahat edebilirsiniz.

 

Ek gıdaya geçiş sürecinin tadını çıkarın

Bebekler için önemli bir dönüm noktası olan ek gıdaya geçiş, zaman zaman anne babalar için stres kaynağı olabilir. Doktorunuzun da yönlendirmeleriyle ek gıdaya geçiş süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu dönemde biraz rahat davranmak da üstünüzdeki yükü azaltacaktır. Ek gıdaya geçiş sürecinde bebeğinize özel hazırlayabileceğiniz gibi özellikle ev dışındayken organik meyve ve sebzelerden üretilen Hipp kavanoz mamaları gibi seçeneklerle öğünlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Joker’de bulabileceğiniz Hipp kaşık mamaları ile tariflerinizi zenginleştirebilir, kendi tariflerinizi üretebilirsiniz.

 

 

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular