18 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Meme Büyütme Cerrahisi Nedir?

Meme büyütme operasyonu Dünya da ve ülkemizde en popüler estetik operasyonlardan biridir.

Meme büyütme, tipik olarak silikon veya salin (serum fizyolojik içerikli) sıvısıyla doldurulan implantın yerleştirilmesi yoluyla meme boyutunu artırmak ve meme şeklini geliştirmek için uygulanan bir ameliyat prosedürüdür. Bir estetik cerrahın bakış açısına göre, meme büyütmenin nihai hedefi, hastaya doğal, vücut ölçüleri ile orantılı ,simetrik, estetik olarak hoş bir göğüs profili yaratmaktır. Tam anlamıyla, bir kadının estetik ihtiyacını karşılamak için uyarlanmalıdır.

Kadınlar farklı nedenden ötürü kendisi ile ilgili çeşitli isteklerde bulunabilirler. Daha büyük göğüslere sahip olmak bunlardan sadece bir tanesidir.

Göğüs büyütme, fark edilebilir meme asimetrisini düzeltmek için de en etkili yöntemlerden biridir. Başlıca ortak hedefler arasında hamilelik, emzirme ve kilo verme gibi sebeplerle kaybedilen göğüs dolgunluğunu geri kazanma arzusunu , kişinin kendinden emin olma duygusunu, daha kıvrımlı hatlara sahip olma isteğini gerçekleştirmek sayılabililir.

 

Meme Büyütme Estetiği İçin İşin Uzmanı Nasıl Seçilir?

Meme büyütme estetiği ameliyatı düşünüyorsanız, alacağınız en önemli karar uygulamayı kimin yapacağıdır.Günümüzde radyo ve tv kanallarının programlarından, internetten çok sayıda hekim ismine ulaşabiliyoruz .Sonucunda da sanal dünyada soru cevap şeklinde sorularımıza kısmende olsa yanıt alabiliyoruz. Oysaki hekimlikte muayene esastır.Her hasta bir değildir. Mutlaka hekime muayene olup yüz yüze görüşme sağlanmalıdır.

Plastik cerrahın  size olan yaklaşımı, doktorunuz  ile görüşmeniz  sonrası sizde oluşturduğu güven duygusu çok önem arzeder.Hekiminizin meslek hayatı boyunca kaç tane meme estetiği işlemi gerçekleştirdiği, yapılan operasyonların öncesi ve sonrası fotoğrafları, görüşmeye gittiğinizde varsa aynı operasyonu olan hastaların  yorumları memnuniyetleri, tüm bunlar doktorunuzun estetik tarzını anlamanızda size yardımcı olacaktır.

Meme büyütme estetiğinde fiyata göre seçim yapmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir.

Göğüs estetiğinde esas belirleyici olan ameliyatın fiyatı olmamalıdır. Hekiminizin kalitesi, bilgisi, donanımı ve meme büyütme için kullanacağı malzemelerin (silikon implantın vs. markası) kalitesi ön planda dikkat edeceğiniz nokta olmalıdır. Ayrıca göğüs büyütme ameliyatı için ücret, ameliyatı yaptıracağınız hastaneye göre de değişecektir.Hastanenin 1. sınıf kaliteli son teknolojik cihazları barındıran bir hastane olması fiyatı belirleyen 2.noktadır. Sağlığınızı emin ellere teslim etmeniz gerekir.Çünkü sağlığınız sizin için önemli olduğu kadar hekiminiz içinde önemlidir.

 

Doç. Dr. Erdem Güven

Rekonstrüktif , Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

www.drerdemguven.com

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular