14.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 23, 2022

Meme Büyütme Hakkında Merak Edilenler

Meme Büyütme Nedir?

Bebeğin temel besin kaynağı olan meme, kadın için önemli bir organdır. Aynı zamanda cinsel hayat, dişilik simgesi olduğundan meme büyüklüğü yetersiz kadınlar kendini eksik hissedebiliyor. Bu durumda silikon maddesi kullanılarak meme büyütme operasyonu gibi teknikler uyguluyoruz. Kadının psikolojisini olumlu yönde etkileyen ve kendine güven duymasını sağlayan meme büyütme, meme kanseri sonrası da meme onarımı için kullanılıyor.

Meme Büyütme İçin Kimler Uygundur?

18 yaşını doldurmuş olan kadınlarının meme gelişimlerinin tamamladığını biliyoruz. Meme gelişimi tamamlanmamış olan genç kızlarda uygulama için 18 yaşın bitmesi beklenir. Meme büyütme, kanser nedeniyle memesi alınmış kadınlar için de uygun bir yöntemdir.

Meme dokusu yeterli olmayan kadınlar, ideal meme büyüklüğüne ulaşmak için göğüs büyütme yöntemini tercih edebilirler. Emzirmek, meme kanseri taraması yapmak gibi durumlara engel olmayan meme protezleri, aynı zamanda his kaybına da yol açmaz. Silikon protezler meme kanserine de neden olmazlar.

Meme Büyüme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme oldukça kolay bir operasyondur. Meme içine yerleştirilen silikon protez ve implantlar, bu tekniği kolaylaştırmaktadır. Silikon protezleri seçerken hastamızın isteği ve anatomik yapısını dikkate alıyoruz. İçi tuzlu su olan serum fizyolojik silikonlar göbek deliğinden dahi yerleştirilmektedir. Ancak günümüzde içi jel olan silikon protezler tercih edilmektedir. Protez kadının vücut ölçülerine orantılı olarak seçildiğinde daha başarılı ve doğal sonuçlar alınır.

Genel anestezi altında yapılan operasyon 1 saat kadar sürer ve operasyon sonrasında 10 gün içinde hastanın sargıları alınarak sporcu sutyeni takması birkaç ay devam eder.

Ameliyatın Riskleri Var Mı?

Her operasyon gibi estetik doktoru ve hastalar için meme büyütmenin riskleri de vardır. Anesteziye duyarlı olan kişiler, kronik hastalığı olan kişiler bazı riskler yaşayabilir. Ancak bu riskleri taşıyan ve operasyon için uygun olmayan hastalar zaten operasyona alınmıyor.

Cerrahi risklerden söz edecek olursak kanama, enfeksiyon ve akciğer zarının delinmesi riskler olabilir. Hematom gibi şişlikler de riskler arasında yer almaktadır. Meme büyütme ameliyatında bulunan riskler meme kapsülleridir. Meme protezi için kapsül oluşması masaj gibi yöntemlerle çok daha fazla olmaktadır.

Göğüs Büyüklüğü Nasıl Olacak?

Hastalarımızın en çok merak ettiği konu kaç beden sutyen giyecekleridir. Bu durumu göğüs altındaki bölgenin ölçümleriyle sutyen bedeni hesaplanır. Göğüs kafesinin ölçüsüne göre değişen beden, meme uçlarından yapılan ölçümlerle kıyaslanarak sonuç çıkar. Beden ölçüsü cup olarak değişeceği için ameliyat sonrası farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

İmplant Nereye Yerleştiriliyor?

Silikon implantlar meme üstü ya da kas altına yerleştirilir. Bu şekilde bebek emzirmek için de bir engel taşımayan implantların meme kanseri tetkiklerine de etki etmeyeceğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Ayrıca bir diğer konu olan meme protezi yerleştirilmesi de kişinin tercihine göre değişebilir.

Meme altındaki çizgiden, koltuk altından ya da meme ucundan yerleştirilen meme protezleri, genelde içi jel dolu olan çeşitler kullanıldığı için yuvarlak ya da damla şeklindedir. Memenin mevcut durumuna göre tercih edilecek olan implantlarınsönük olarak tercih edilenleri pek uygulanmıyor.

Meme Büyütme Sonrası Emzirmek Mümkün Mü?

Birçok kadının merak ettiği meme büyütme sonrası emzirme mümkündür. Emzirmeye engel olmayan meme protezleri, sorunsuz bir şekilde kullanıldığı için anatomik ya da yuvarlak protez çeşitleri hastanın yapısına uygun olarak tercih edilebilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular