7.9 C
İstanbul
Cuma, Ocak 13, 2023

MEME BÜYÜTME

Meme Büyütme Prosedürleri Niye Yapılır?

Doğuştan küçük yada asimetrik memeleri olanlar,kilo kaybı sonrası yada hamilelik sonrasında memelerde hacim kaybı ve sınırlı oranda sarkma olanlar meme büyütme işlemlerine aday olabilirler.

Ciddi Oranda Sarkma Varsa Ne Olur?

Belli bir oranın üzerinde sarkma varsa hem meme dikleştirme hemde meme büyütme işlemi aynı anda uygulanabilir ancak bu durumda memede ameliyat izi biraz daha fazla olabilir.

Meme Büyütmenin Silikon Protezler Konulması Dışında Bir Yöntem Var mıdır?

Bu amaçla dünyada en sık uygulanan prosedür silikon protesler kullanılarak yapılan ameliyatlardır.Kök hücreler içeren özelleşmiş yağ transferi uygulamaları konusunda umut verici çalışmalar olmakla birlikte henüz rutinleşmiş uygulamalar arasında değildir ve kazanılan hacimler çok fazla değildir.Serum verilerek memeler büyütülemez ,bu işlemin etkisi saatler sonra ortadan kalkar .Meme büyüttüğü iddia edilen ilaçların kanıtlanmış hiçbir bilimsel dayanağı yoktur.Ancak bazı hormonlar bu sonucu sağlar fakat çok ciddi sağlık riskleri içerebilirler.Bunlar dışında vücudun başka yerlerinden mikro cerrahi yöntemlerle doku transferi mümkün olmakla birlikte bu yöntemler daha çok kanser sonrası meme kaybı gibi durumlarda kullanılırlar.Özetle büyütmenin bilinen en kolay yolu silikon protezlerdir.

Silikonun Sağlığa Zararı Var mıdır?

Vücuda enjekte edilen sıvı silikonun modern tıpta yeri yoktur ve eskiden yapılmış olan bazı uygulamalar çok ciddi sağlık sorunlarıyla sonuçlanmıştır.Meme protezleri ise farklı moleküler yapıda silikon polimerlerinden oluşur.Uzun yıllar dünyada çok sayıda insana uygulanmış ve herhangi bir sağlık sorunuyla ilişkisi gösterilememiştir.Ameliyat sonrasında emzirme yeteneği etkilenmez.

Silikon Protezler Patlar mı?

Şu anda tıbbi kullanımda olan protezlerin üretim hatası olmadıkça ya da cerrahi işlem sırasında zarar görmedikçe patlama riski çok düşüktür. Bunun oluşabilmesi için çok yüksek bir yerden düşüp yada bir trafik kazasında çok ciddi bir ğöğüs yaralanması olması yada ğöğüs bölgesine kesici delici alet yaralanması olması gerekir.Bu protezlerin boyunun 15 katına dek esneme yeteneği vardır.

Önceki İçerikKARBON MASKE
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular