10.7 C
İstanbul
Cuma, Kasım 25, 2022

Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır

Son dönemin popüler ameliyatları arasında yer alan meme dikleştirme operasyonları pek çok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fiziksel olarak sağlıklı olan ve göğüslerinden şikayetçi olan her hasta bu operasyonu yaptırabilmektedir. Hastaların operasyondan önce gerçekçi bir beklentiye sahip olması ve doktorlarından bu beklentilerine göre gerçekçi şeyler istemesi her iki tarafında işini kolaylaştıracaktır.

Meme küçültme işlemlerinde veya diğer işlemlerde olduğu gibi hastanın doktor seçimi ve doktorla yaptığı ön görüşme oldukça önemlidir. Hastalar bu görüşmede doktorlarından bilgi alarak operasyon hakkında ki endişelerini giderebilirler.

Operasyon yapılırken hastalar meme büyütme işlemlerinde olduğu gibi genel anestezi uygulanmaktadır. Hastaların ve operasyonun sağlığı için doktorlar hastalarına en iyi seçeneği sunmaktadır. Anestezi uygulandıktan ve hasta uyutulduktan sonra sıra kesi açmaya gelir. Doktorlar bu operasyonda hastanın durumuna bağlı olarak üç farklı kesi tekniği kullanabilmektedirler. Bu kesiler Areola bölgesinden, Areola çevresinden veya aşağısından açılan ve hem Areola çevresinden hem de aşağıdan, yanlardan açılan kesilerdir. Kesi açıldıktan sonra hastanın kesi açılan bölgesinde ki göğüs dokusu kaldırılır, göğüsün daha sıkı olmasını sağlamak için bir yeniden şekillendirme işlemi uygulanır.

Göğüs ucu ve göğüs ucunu çevreleyen Areola daha doğal gözüken ve doktorun karar vermiş olduğu yüksekliğe çıkarılır. Daha sonrasında hastanın göğsünde bulunan deri fazlalıkları kötü görüntünün ortadan kalkması için alınır. Hastanın göğsüne yeni bir şekil verildikten ve göğsünde bulunan fazla deriler alındıktan sonra hastanın göğsünde açılmış olan kesiler kapatılır. Operasyon sonrası oluşan izlerden bazıları gizli kalırken bazı izler gözükür durumdadır. Gözükür durumda olan izler çoğu hasta da yok olur ve zaman içerisinde iyileşir. Hastalar da açılan kesiler çoğunlukla dikiş atılarak veya ameliyat bandı kullanılarak kapatılmaktadır.

Kaynak: FBM Meme Dikleştirme

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular