26.7 C
İstanbul
Salı, Temmuz 5, 2022

Meme Silikonu

Uzman cerrahların Meme Silikonu konusunda bir takım önerileri bulunur. Bu önerilere geçmeden önce ideal meme şeklinin nasıl olması gerektiğinin bilinmesi gerekiyor. İdeal meme şeklini yapısı, kültür ve beğenisine göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde meme küçültme ya da büyültme ve meme dikleştirme uygulamalarında göz önünde bulundurulması gereken durumlar doğal meme görüntüsünü ortaya çıkarmaktadır. Meme Silikonu kullanarak meme büyütmenin de elbet artıları bulunur. Bu silikonlar kullanılarak göğüs oranları ideal ölçülere getirilmez ve tüm bedende bir denge mekanizması oluşturulur. Ayrıca kadınlarda özgüven artışıyla birlikte psikolojik olarak da artıları fazladır.

Bayanların doğum sonrasında daha sık karşılaştığı meme sarkmalarında silikonlar bir çözüm olabilmektedir. Kas falyası altı adı verilen meme büyütme, dikleştirme ya da şekillendirme uygulamaları sarkmalara karşı kullanılabilmektedir. Bu yaklaşımlarda kaslar üzerinde yer alana ve fasya adıyla adlandırılan zarlar oluşturulur. Göğüslerin kas altında oluşturulan bu bölgelere de silikonlar yerleştirilir. Meme büyütme uygulamalarında göğüs kası altında ya da direkt olarak meme altında hazırlanan bölgelere protez konulmaktadır.

Meme Silikonu uygulamalarında göğüslere herhangi bir hasar verilmez ve daha çok sporcular için oldukça ideal bir yaklaşım olarak görülmektedir. Kas falyası adı verilen bu teknikte iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Silikon üzerinde yer alan fasyalar ayrıca silikonu örtmekte ve meme altı tekniklerinde de belli olmasını engellemektedir.

Kas altı tekniklerde görülebilecek olan kasın hareketlerine bağlı protez kayma riski bu uygulamada görülmez. Kas fasyası altı meme silikonuyla doğum sonrası sarkmalar da giderilebilmektedir. Ayrıca memeyi yukarı kaldırma ve meme dikleştirme uygulamaları da mümkün olmaktadır.

Gündelik yaşamına hızlı bir şekilde dönmek isteyen kişiler için gerçek anlamda iyi bir seçim olan bu uygulama, uzun zamandan sonra görülebilecek göğüs form kaybını da azaltmaktadır. Bunun sebebi ise meme dokusunun yaşlanmasıyla uyumlu bir silikon kullanımı yapılabilmesidir.

Birbirinden ayrık duran memelere özel silikonlar da kullanılmaktadır. Bu sayede silikonlar daha derine bırakılarak ayrık memelerin düzeltilmesi amaçlanır ve gerçek anlamda da başarı sağlanabilmektedir. Deriniz çok ince ise ilerleyen süreçlerde yağ enjeksiyonu takviyesi de yapılabilir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular